logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 Facebook Biblioteki  Twitter Biblioteki  instagram Biblioteki  Odnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książek  youtube Biblioteki

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

Promocja cyfrowych zasobów DBP

 

W dniach 3-9 marca 2023 roku już kolejny raz obchodzimy Międzynarodowy Tydzień e-książki. Nasza biblioteka udostępnia zasób e-książek, które możecie czytać bez ograniczeń - w dowolnym czasie i miejscu. 

 

  

 • Biblioteki cyfrowe - gotowe materiały na zajęcia - WEBowadbp
  Biblioteki cyfrowe to propozycja zajęć dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich. Materiał został przygotowany w oparciu o zajęcia prowadzone w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu. Zajęcia mają na celu przedstawienie historii powstania bibliotek i zapoznanie uczniów z najważniejszymi kolekcjami cyfrowymi w Polsce i na świecie. Przewidziany czas zajęć 45 – 120 minut, w zależności od wybranych przykładów i ćwiczeń.
  Witryna zawiera materiały do samodzielnego przeprowadzenia zajęć lub przeczytania przez uczniów.
  Zawarto w nim podstawowe wiadomości na temat kolekcji cyfrowych: definicja, podstawy prawne tworzenia, źródła zbiorów, zasady udostępniania.

 • Poczytaj ze mną - kolekcja prezentacji multimedialnych promujących rodzinne czytanie: o książkach, autorach, teksty z dostępem online, ciekawostki

 • Wirtualnie w IBUK Libra 
  Czy znasz już IBUKA Librę? Czy wiesz jakie to proste, aby mieć dostęp do dziesiątek, a nawet setek e-książek z dowolnego miejsca na ziemi, w wybranym przez Ciebie czasie, za darmo? IBUK Libra to nie tylko e-czytelnia PWN. To zaawansowane narzędzie do pracy z tekstem, gdzie możesz robić notatki, czy tworzyć cytowania do pracy semestralnej, bądź dyplomowej. 

  Tydzień czytania e-książek 2023 z IBUKIEM Librą

  Zapraszamy do korzystania z oferty e-książek w naszej bibliotece w ramach kolejne edycji święta. Czym jest tydzień czytania e-booków? To święto każdego świadomego czytelnika, który nie boi się korzystać z nowych technologii.

  Nasza biblioteka od wielu lat udostępnia czytelnikom setki publikacji, do których dostęp można mieć 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. E-publikacje to świetne rozwiązanie dla osób prowadzących intensywny tryb życia, które nie mogą w godzinach otwarcia biblioteki korzystać z jej zbiorów, chcą oszczędzać czas czy środowisko oraz nowe technologie traktują jako naturalną przestrzeń zdobywania wiedzy.

  Tydzień czytania e-booków to świetny powód do sięgnięcia po publikacje elektroniczne. 

  W IBUKU Librze możesz czytać gdzie chcesz i kiedy chcesz. Nasza biblioteka wykupiła dostęp do zasobu wyselekcjonowanych e-booków. Po założeniu konta możesz, nie tylko czytać książki, ale także wstawiać zakładki, robić notatki, pracować w trybie projekty, korzystać z aktualnej wersji Słownika języka polskiego PWN oraz Encyklopedii PWN online. Aby poznać w pełni platformę oraz jej narzędzia, warto pobrać „Przewodnik użytkownika” dostępny na libra.ibuk.pl/pomoc. Sprawdź pełną ofertę e-booków w naszym katalogu.

  W celu korzystania z zasobów IBUKA Libry, prosimy zgłosić się po darmowy kod PIN do Biblioteki.
  Zamów książkę w przez nasz katalog IBUK Libra 

  Zapraszamy do korzystania.

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

Kontakt

Centrala:
symbol słuchawkaB
71 377 28 01
Czytelnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 04
Wypożyczalnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 03

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap logo