logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 Facebook Biblioteki  Twitter Biblioteki  instagram Biblioteki  Odnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książek  youtube Biblioteki

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

{slider Serwisy dolnośląskie}

32 Wrocławska edukacja
Zawiera działy: Aktualności i informacje, Informator o placówkach, Rekrutacja, Prawo oświatowe, Oferty pracy, Biblioteki - Katolog, Biblioteki - Multikatolog
36  Rekrutacja elektroniczna do szkół i przedszkoli
40 Internetowy przewodnik po wrocławskich placówkach edukacyjnych.
Zawiera obszerne informacje o placówkach, firmach i stowarzyszeniach prowadzących działalność edukacyjną na terenie Wrocławia.

{slider Serwisy ogólnopolskie}

25 EURYDICE
Sieć informacji o edukacji w Europie. EURYDICE przygotowuje i publikuje opisowe analizy systemów edukacji, studia porównawcze na tematy będące przedmiotem zainteresowania Unii Europejskiej i wskaźniki dotyczące różnych poziomów edukacji. Strona w języku polskim
33 Eruodesk polska
Eurodesk to informacja o możliwościach w Europie - dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą.
21 Scholaris Portal wiedzy dla nauczycieli 
Serwis powstał na zlecenie MEN. Adresowany jest do kadry kierowniczej oświaty, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych edukacją. Zawiera ponad 26 tysięcy zasobów edukacyjnych.
23 EDUNEWS.pl
motto portalu "dobre pomysły na edukację przez całe życie". Prezentowane są dobre pomysły, które sprawdzają się w polskich lub zagranicznych szkołach i uczelniach oraz organizacjach pozarządowych działających w obszarze edukacji.
22
zawiera aktualności oświatowe, informacje o funkcjonowaniu oświaty (aspekt prawny), oferuje materiały dydaktyczne.
24 Civilia.pl
Celem portalu jest inicjowanie i wspieranie działań na rzecz edukacji medialnej, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia kompetencji medialnych - krytycznej analizy przekazów medialnych i świadomego ich odbioru.
20 Centrum Edukacji Obywatelskiej
Jest placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnopolskim. Proponuje projekty edukacyjne na różnych przedmiotach - z zakresu edukacji kulturalnej, ekonomicznej, globalnej, matematyczno-przyrodnicze, w ramach samorządu uczniowskiego i wolontariatu - oparte na lokalnych działaniach uczniów.
31  PORTALOŚWIATOWY.PL
Rozwiązania dla placówki oświatowej. Zawiera działy: Porady oświatowe, Procedury, Wzory dokumentów, Orzeczenia, Akty prawne, Kalkulatory.
35 Edukacja medialna
Serwis zawiera scenariusze, ćwiczenia i materiały do prowadzenia zajęć w szkołach, domach kultury i bibliotekach. Materiały powstały na bazie Katalogu kompetencji opracowanego w ramach projektu Cyfrowa Przyszłość. Serwis zawiera ponad 150 lekcji dla starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
26  NBP Portal Edukacji Ekonomicznej
Misją serwisu jest upowszechnianie wiedzy o gospodarce. NBPortal.pl jest ekonomiczną platformą edukacyjną, która powstała z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego w 2004 roku.
Oferta edukacyjna NBPortal.pl jest projektowana i budowana głównie z myślą o potrzebach i oczekiwaniach młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej, studentów oraz nauczycieli.
29
Materiały, z których można korzystać za darmo i bez ograniczeń prawnych.
Najprostszym sposobem na szukanie zasobów na licencjach Creative Commons jest metawyszukiwarka na stronie amerykańskiego Creative Commons. CC Search  służy do wyszukiwania zasobów pozwalających na dowolne wykorzystanie w serwisach: Google, Google grafika, flickr, Europeana, Jamendo, Wikimedia Commons i kilku innych.
30
Serwis oferuje zapisy wideo i audio wykładów, spotkań, debat i wywiadów z takich instytucji jak Collegium Civitas, Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacji im. Bronisława Geremka, Polskiej Akademii Nauk. W serwisie znajduje się już prawie 400 filmów o szerokiej tematyce: od ekonomii, po historię i dziedzictwo kulturowe.

{/sliders}

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

Kontakt

Centrala:
symbol słuchawkaB
71 377 28 01
Czytelnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 04
Wypożyczalnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 03

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap logo