logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 Facebook Biblioteki  Twitter Biblioteki  instagram Biblioteki  Odnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książek  youtube Biblioteki

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

 

Materiały opracowane przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną

 • Wsparcie nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość - materiały przygotowane i udostępnione w celu wsparcia nauczycieli w pracy z wykorzystaniem nowych technologii
  Wsparcie nauczycieli w edukacji na odległość

 • Biblioteka n@rzędzi TIK - kolekcja multimedialna: aplikacje i programy, pomysły i inspiracje - praca zdalna i stacjonarna - strona z opisami różnych dziedzin pracy z wykorzystaniem technologii: interktywnie, materiały i zasoby, współpraca, wyzwania (metody, ocenianie, godzina wychowawcza), studio nagrań (podcasty, filmy, screencasty), tablice wirtualne, prezentacje multimedialne, platformy do pracy zdalnej.
  nauka online - biblioteka n@rzędzi tik

 • Wyzwania pracy zdalnej - W kolekcji znajdują się materiały na temat: aktywizowania uczniów i ich motywowania, oceniania pracy zdalnej, godzina wychowawcza, wyzwania, relacje, cele...
  nauka online - wyzwania edukacji zdalnej

 • Lekcje zdalne - kolekcja multimedialna zawiera materiały na temat prowadzenia lekcji online: przykładowe scenariusze zajęć, strony ze scenariuszami w podziale na etapy edukacyjne i przedmioty, jak prowadzić lekcje online, przygotowane kolekcje lekcji na odległość, dodatkowe materiały do wykorzystania.
  nauka online lekcje zdalne

 • Zasoby cyfrowe - wykorzystanie w edukacji. TabliceWybrane zasoby edukacyjne - linki do stron projektów, instytucji, fundacji; Kolekcje pomysłów - zebrane materiały przez nauczycieli i bibliotekarzy; Materiały na YouTube; Strony i blogi z poleceniami różnych zasobów; O otwartych zasobach.
  nauka online zasoby cyfrowe

 • Metody pracy na odległość - kolekcja z materiałami: O nauczaniu zdalnym - poradniki, artykuły, strony i blogi; Odwrócona lekcja; WebQuest; Wybrane narzędzia; E-learning i M-learning
  metody pracy na odległość

 • Nauka online - tablica z materiałami multimedialnycmi: narzędzia pracy zdalnej, materiały udostępniane na blogach, serwisach czy platformach edukacyjnych, gotowe zasoby do nauki zdalnej. 
  nauka online zasoby

 • Nauka w chmurze - kolekcja z materiałami multimedialnycmi: miejsca w chmurze, w których można tworzyć i gromadzić materiały dla uczniów oraz je udostępniać.
  nauka online narzędzia

 • Portale edukacyjne - przegląd stron i portali z materiałami edukacyjnymi dla uczniów na każdym poziomie edukacyjnym: przedszkole, edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa.
  portale edukacyjne

 • Nauka i kultura w sieci - tablica multimedialna: oferta instytucji, dobre praktyki, narzędzia, wskazówki, doskonalenie, artykuły z sieci, legalne źródła.
  m naukakultura

 • Poradniki - materiały przygotowane jako wsparcie w pracy i nauce: dla nauczycieli, rodziców, uczniów i przedszkolaków i jako podpowiedź jak sobie radzić w sytuacjach trudnych czy nietypowych.
  poradniki online

 • Webowadbp - biblioteka multimedialnych zasobów edukacyjnych i informacyjnych. W materiałach m.in. scenariusze, artykuły, publikacje, multimedia, informacje merytoryczne, dobre praktyki.
  m webowa

 • Biblioteczne zasoby cyfrowe DBP  
  cyfrowe zasoby dbp
 • Prezentacja multimedialna Eduapki - edukacyjne możliwości urządzeń mobilnych - prezentacja narzędzi  do zdalnej pracy z uczniami na telefony i tablety  
  m eduapki
 • Doskonalenie online - prezentacja instytucji proponujących różne formy doskonalenia: e-learning, webinaria, wideokonferencje, szkolenia online, platformy e-learningowe oraz serwisy z gotowymi materiałami wspierającymi pracę i naukę w sieci.
  m doskonalenie
 • Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych - oferta dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej 
 • Lekcje z internetu - rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje
  Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!

 • Pełny tekst pisma Departamentu Informacji i Promocji MEN - Lekcje z internetu 

 • Ministerstwo Cyfryzacji wspiera nauczycieli w prowadzeniu zajęć online. Propozycje (przeczytaj cały artykuł ) poniżej:
  Serwis Zdalne lekcje  - materiały do nauki przez internet - zgodnie z podstawą programową 

 •  Technologia wspierająca pracę w grupie - strona interentowa Technologia przeciwko koronawirusowi 

 • Jest bardzo prawdopodobne, że 1/5 z nas będzie musiała pracować z domu w bardzo bliskiej przyszłości z powodu wybuchu koronawirusa. Oto lista produktów, których możesz użyć do utrzymania współpracy i pracy zdalnej ze swoim zespołem. Jako sami rozproszony zespół wykorzystaliśmy wiele z nich w ciągu ostatnich 5 lat. Wnieś swój wkład w każde oprogramowanie, o którym słyszałeś lub z którego korzystałeś, i które mogłoby przynieść korzyści innym. Zróbmy to razem.

 

Opracowała Beata Malentowicz

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

Kontakt

Centrala:
symbol słuchawkaB
71 377 28 01
Czytelnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 04
Wypożyczalnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 03

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap logo