Logo biblioteki w Jeleniej Górze

Baner Jednostki Oświatowej Samoreządu Województwa Dolnosląskiego

 facebook50 3 BIP6

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

  • Biblioteka pedagogiczna w jeleniej Górze - wypożyczalnia

  • Biblioteka pedagogiczna w jeleniej Górze - czasopisma

  • Biblioteka pedagogiczna w jeleniej Górze - ibuk

  • Biblioteka pedagogiczna w jeleniej Górze - książki

  • Biblioteka pedagogiczna w jeleniej Górze - lektury

  • Wojewódzki program Nestor

  • NPRC baner na stronę

  • baner konkurs Przysięgam 2022 09

Konferencja dla nauczycieli

DODN Koferencja MuzykaW imieniu Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze zapraszamy na bezpłatną konferencję "Międzynarodowy Dzień Muzyki - Znaczenie sztuki w życiu człowieka".

Konferencja odbędzie się w siedzibie placówki 15.09.2022 r., w godz. 15.00-18.00.

Zgłoszenia i pełna informacja na stronie DODN w Jeleniej Górze

Konkurs plastyczny "Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej..."

Konkurs dla MOW i MOSZ okazji 80. rocznicy utworzenia Armii Krajowej zapraszamy Wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych i młodzieżowych ośrodków socjoterapii do udziału w konkursie plastycznym "Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej...". 80. rocznica przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. 

Regulamin i szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.

Konkurs dla uczniów liceów i techników Cybertron Dolny Śląsk 2022

Plakat konkursu Cybertron Dolny Śląsk 2022W imieniu Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Marcina Krzyżanowskiego zapraszamy uczniów dolnośląskich liceów i techników do wzięcia udziału w konkursie Cybertron Dolny Śląsk 2022.

Aby wziąć udział w zespołowej grywalizacji informatycznej należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.cybertron.edu.pl i przesłać do 23.09.2022 r.

Eliminacje online odbędą w dniach 1-2.10.2022 r. na stronie www.cybertron.edu.pl.

Pięć najlepszych zespołów z Dolnego Śląska wyłonionych w eliminacjach weźmie udział w finale, który odbędzie się w dniach 22-23.10.2022 r. w siedzibie Politechniki Wrocławskiej.

Prezent od IBUK Libra na wrzesień

Plakat prostokatny w pionie: u góry na niebieskim pasku napis: Czytelnia IBUK Libra; pośrodku okładka książki "Wielka ucieczka : zdrowie, bogactwo i źródła nierówności", autor Angus Daeton, a w jej prawym rogu niebieskie koło z logo IBUK Libra; na dole na niebieskim pasku napis: Prezent na lipiecWe wrześniu prezentem od IBUK Libra jest "Wielka ucieczka : zdrowie, bogactwo i źródła nierówności", autorstwa Angusa Deatona.
 
To opowieść o tym, jak ludzie zdołali uczynić swoje życie lepszym - i o tym, jak pociągnęli za sobą innych.
 
Książka dostępna jako prezent do 30.09.2022 r. Zachęcamy do lektury! 

Polecamy nasze nowości

Okładka: U góry na czarnym pasku logo DBP i UMWD oraz napis: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna Filia w Jeleniej Górze ; poniżej na białym tle napis Biuletyn nowości 2022; poniżej na pomarańczowym tle napis: Wrzesień; wzdłuż lewego boku ilustracja z książkami

 

Polecamy nasze wrześniowe nowości , a wśród nich m. in. publikacje na temat czytania harmonijnego, diagnozowania rozwoju małego dziecka, a także na temat współpracy dzieci w wieku przedszkolnym.

Zamów online, odbierz w Bibliotece.

Więcej o naszych nabytkach w zakładce Nasze nowości

Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023

KPOP 2022 23Wspomaganie roli wychowawczej rodziny, wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, zwiększanie kompetencji nauczycieli do pracy z uczniami przybyłymi z zagranicy oraz nauka języka łacińskiego to niektóre z priorytetów polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023, ustalonych prez Ministra Edukacji i Nauki.
Cały dokument oraz materiały do wyznaczonych priorytetów w zakładce: Polityka oświatowa


© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu