logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

Magiczny świat Teatrzyku Kamishibai - opowieści o wartościach, postawach, relacjach

Kamishibai - to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków - ilustracji wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego butai. Kamishibai można porównać do teatru marionetkowego, w którym miejsce marionetek zajmują ilustracje. Tak więc to sztuka teatralna na papierze!
Proponujemy zajęcia dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej oraz dzieci 4-6 letnich z przedszkoli, podczas których słuchamy opowieści, rozmawiamy na temat w nich poruszony, rysujemy i opowiadamy swoje historie Kamishibai.

Starszych uczniów zapraszamy na zajęcia Słucham, tworzę, opowiadam, które realizujemy w oparciu o wybraną opowieść Kamishibai.

Proponowane opowieści:

Wszystkie opisy opowieści: strona internetowa wydawcy

 Zapraszamy do obejrzenia filmiku z zajęć:

kamishibai film

 

 

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Biblioteki

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu