logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 Facebook Biblioteki  Twitter Biblioteki  instagram Biblioteki  Odnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książek  youtube Biblioteki

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

 

Otwórzmy drzwi do Krainy Marzeń!

Kraina moich marzeń: konkurs plastyczny

Co to za konkurs?

To wyjątkowa szansa na wykreowanie własnej, magicznej krainy inspirowanej na przykład ulubioną książką. Wyobraź sobie miejsce, w którym wszystko jest możliwe, a granice wyznacza tylko Twoja kreatywność!

Zapraszamy do udziału w konkursie "Kraina moich marzeń", który ma na celu pobudzanie wyobraźni dzieci i młodzieży oraz kreatywności artystycznej.

Temat konkursu ma inspirować uczestników do stworzenia własnego wymarzonego miejsca na ziemi, bazując na ulubionych książkach lub własnych pomysłach. Poprzez tworzenie artystycznych prac plastycznych, uczestnicy mają okazję nie tylko wyrazić swoje wyobrażenia, ale także rozwijać swoje umiejętności plastyczne oraz wrażliwość estetyczną.

Dodatkowo, konkurs stawia sobie za cel mobilizację młodych ludzi do działań charytatywnych na rzecz szpitali i innych instytucji pomocowych. Poprzez integrację społeczności lokalnej, chcemy zaangażować uczniów z terenu całego województwa dolnośląskiego, aby wspólnie wesprzeć małych pacjentów szpitala, ponieważ zwycięskie i wyróżnione prace zostaną wyeksponowane jako dekoracja pomieszczeń Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych na terenie Dolnego Śląska. Zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału i podzielenia się swoimi marzeniami poprzez sztukę plastyczną.

Cele konkursu
 1. Zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania i poznawania światów przedstawionych w książkach. Temat "Kraina naszych marzeń" może zachęcić uczestników do wykreowania swojego wymarzonego miejsca na ziemi – inspiracją może być treść ulubionej historii.
 2. Rozbudzanie twórczej inwencji, kreatywności oraz wrażliwości estetycznej uczestników konkursu.
 3. Rozwijanie uzdolnień plastycznych uczestników oraz inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki.
 4. Zachęcanie młodych ludzi do angażowania się w działania charytatywne na rzecz szpitali czy innych instytucji pomocowych.
 5. Integracja społeczności lokalnej, włączenie do akcji uczniów z terenu całego województwa dolnośląskiego aby wspierać pacjentów szpitala.
Przedmiot konkursu i uczestnicy
 1. Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie artystycznej pracy plastycznej na temat wymyślonej krainy marzeń.
 2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych na terenie Dolnego Śląska. Będzie realizowany w trzech kategoriach:
  • dla uczniów klas 1-3
  • dla uczniów klas 4-5
  • dla uczniów klas 6-8
Zasady konkursu

Konkurs jest dwuetapowy:

1. etap I – prace wykonywane są w szkole przez wszystkich chętnych uczniów w trzech kategoriach

 • etap jest koordynowany przez nauczyciela zgłoszonego w formularzu
 • prace przygotowywane są w terminie określonym w § 4
 • Komisja konkursowa w szkole wybiera 10 najlepszych prac spośród zgłoszonych niezależnie od kategorii
 • Komisja konkursowa w szkole sporządza protokół podsumowujący konkurs (załącznik nr 2 do Regulaminu)
 • szkoła dostarcza protokół wraz z pracami laureatów etapu szkolnego (max. 10) do realizatora konkursu (§ 3; pkt. 12)

2. etap II – prace dostarczone przez szkoły będą ocenione przez Komisję powołaną przez organizatora konkursu

Prace konkursowe i nagrody
 1. Praca plastyczna powinna być wykonana w formacie A3 wykonana na papierze technicznym o gramaturze miedzy 160 g/m2 a 300 g/m2 oraz powszechnie wykorzystywanych materiałów plastycznych. Do wykonania pracy użyć można dowolnej techniki płaskiej (zmiana dotycząca zapisu gramatury papieru: 20.03.2024).
 2. Praca powinna charakteryzować się pomysłowością, oryginalnością i samodzielnością wykonania, wypełniającej cele i parametry określone w niniejszym Regulaminie Konkursu.
 3. Zaprojektowane prace plastyczne muszą stanowić opracowanie własne uczniów.
 4. Ocena Komisji obejmuje spełnienie wszystkich warunków określonych w niniejszym Regulaminie. Kryteria oceny pracy plastycznej: zgodność z tematem, oryginalność, estetyka, technika dowolna płaska.
 5. Spośród nadesłanych prac konkursowych Komisja wybiera w trzech kategoriach najwyżej punktowane prace i przyznaje nagrody za I, II, III miejsce oraz min. 15 wyróżnień. Decyzja Komisji jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.
 6. Nagrodą w Konkursie jest nagroda rzeczowa i dyplom oraz ekspozycja prac w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu.
Terminy
 1. Ogłoszenie konkursu: 12 marca 2024 roku
 2. Dostarczenie prac przez szkoły do DBP we Wrocławiu: do 22 kwietnia 2024 roku
 3. Ogłoszenie wyników: 30 kwietnia 2024 roku
 4. Uroczyste podsumowanie: 10 maja 2024 roku, godz. 11:00 w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu.

 

Organizator Konkursu:

Dolny Śląsk logotyp

Realizatorzy:

logo DBP Wroclaw   Logo Szpitala Specjalistycznego

Regulamin i załączniki

Dokumenty:

 

Zapraszamy

Plakat do pobrania (plik w formacie pdf)

Konkurs plastyczny Kraina moich marzeń

 


Kontakt

Beata Malentowicz:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 530 343 802 

 

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

Kontakt

Centrala:
symbol słuchawkaB
71 377 28 01
Czytelnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 04
Wypożyczalnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 03

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap logo