logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 Facebook Biblioteki  Twitter Biblioteki  instagram Biblioteki  Odnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książek  youtube Biblioteki

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

Maciej Danieluk Maciej Danieluk – urodzony w Poznaniu, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Twórca, właściciel i długoletni (2002 – 2008) prowadzący portal internetowy dla nauczycieli pod adresem: http://www.literka.pl. 

Od 2009 roku nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku – technikum informatyczne, oraz informatyki w szkole podstawowej. Obecnie także nauczyciel doradca metodyczny w CDN w Pile.

Laureat konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2019. Członek internetowej społeczności SuperBelfrzy RP.

Jeden z założycieli i liderów GEG – Google Educator Group – oficjalnej grupy edukatorów Google. Jeden z niewielu certyfikowanych trenerów Google dla Edukacji.  Współtwórca pierwszego w Polsce podcastu o wykorzystaniu technologii Google dla Edukacji (Go4edu - dostępnego na Spotify).

Trener i edukator umiejętności ICT. Entuzjasta wykorzystania TiK w edukacji. Prelegent konferencji dla nauczycieli, warsztatów związanych z wykorzystaniem TiK. 

Autor wielu publikacji z zakresu wykorzystania technologii komunikacyjno-informacyjnej w tym popularnej książki: TiK w Pigułce – narzędziownik nauczyciela (2019, wyd.Edicon). 

W latach 2021 oraz 2022 wpisany na listę 100’SPRUC – osób które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce.

W 2023 roku wyróżniony tytułem Edukator Roku 2023 przez Fundację edTech Poland, za niezwykłe zaangażowanie w rozwijanie edukacji z wykorzystaniem nowych technologii, prowadzenie licznych szkoleń i webinariów dla nauczycieli, oraz tworzenie kursów i materiałów edukacyjnych, które przyczyniły się do doskonalenia pracy nauczycieli i uczniów w Polsce.

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

Kontakt

Centrala:
symbol słuchawkaB
71 377 28 01
Czytelnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 04
Wypożyczalnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 03

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap logo