Młodzież, czyli osoby w wieku 10-24 lata stanowią 1 800 000 000 ludzkości na świecie. Duża część z nich nie uczęszcza do szkół lub mieszka w regionach ogarniętych konfliktami zbrojnymi. To odbija się na ich przyszłą pozycją na rynku pracy, czy wręcz izoluje od reszty społeczeństwa.
Często mówi się, że młodzież to przyszłość. Rzadko jednak zwraca się na problemy społeczne jakie dotykają także i młodych. Zapraszamy do skorzystania z materiałów:
- Międzynarodowy Dzień Młodzieży - obchodzony jest corocznie 12 sierpnia. został ustanowiony 17 grudnia 1999 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na wniosek Światowej Konferencji Ministrów Odpowiedzialnych za Sprawy Młodzieży (uchwała nr 54/120). Międzynarodowy Dzień Młodzieży ma wspierać młodzież w ich rozwoju.
Celem święta jest uaktywnienie młodzieży, zachęcenie jej do działań na rzecz rówieśników i społeczności lokalnej, wymiana poglądów, przedstawianie władzom pomysłów i sugestii dotyczących rozwiązywania kwestii dotyczących młodzieży w danym kraju. - Dzień Młodzieży – obchodzony jest corocznie 10 listopada. W Dniu Młodzieży głośno mówi się o aktualnych problemach i wyzwaniach, z którymi muszą się mierzyć młodzi ludzie. Są to między innymi kłopoty na rynku pracy, wpływ młodzieży na możliwość globalnego rozwoju czy jakość życia nastolatków w dzisiejszych czasach.
- Światowe Dni Młodzieży - spotkania młodych katolików, odbywające się co dwa-trzy lub cztery lata zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1986 roku. Są to spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu, skupiające młodzież z całego świata, która chce wspólnie spędzić czas i modlić się.