logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 Facebook Biblioteki  Twitter Biblioteki  instagram Biblioteki  Odnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książek  youtube Biblioteki

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

 

Zapraszamy na zajęcia o tematyce ekologicznej dla uczniów klasy II. Na uczestników zajęć czekają EkoWyzwania, będące wskazówkami do odnalezienia ukrytych na terenie biblioteki EkoZakładek.

Cel ogólny lekcji

  • kształtowanie świadomości ekologicznej w zabawach dydaktycznych

Cele szczegółowe – uczeń

  • wie, czym zajmuje się ekologia i zna odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące ochrony przyrody
  • zna zasady segregacji śmieci i potrafi wyjaśnić znaczenie pojęcia recykling
  • przejawia troskę o zwierzęta żyjące w środowisku naturalnym i wie, w jaki sposób można je chronić
  • poznaje lub utrwala wybrane angielskie słowa dotyczące ekologii i przyrody

Przebieg zajęć

I EkoWyzwanie – Chrońmy zwierzęta – uczniowie w oparciu o fragment książki będą mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o zwierzęta żyjące w środowisku naturalnym; podzieleni na grupy ułożą rozsypankę wyrazową.

II EkoWyzwanie – EkoDomino – uczestnicy zajęć ułożą wielkoformatowe domino z obrazkami, pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi ekologii.

III EkoWyzwanie – EkoLabirynt – zabawa dydaktyczno-ruchowa, uczniowie podzieleni na dwie grupy będą poruszać się po torach dydaktycznych, jednocześnie ucząc się zasad segregacji śmieci.

IV EkoWyzwanie – EkoMemory – uczestnicy zajęć ułożą ekologiczne memory zamieszczone na tablicy i wykonają kartę pracy z angielskimi słówkami o tematyce ekologiczno-przyrodniczej.

V EkoWyzwanie – EkoSzyfrowanie - uczniowie otrzymają kartki z zaszyfrowanymi wyrazami, które odczytają, korzystając z kodu wyświetlonego na tablicy interaktywnej; odszyfrowane wyrazy będą stanowić wskazówkę do odnalezienia miejsca ukrycia EkoZakładek.   

Czas trwania zajęć

90 minut

 

Zajęcia przeznaczone dla uczniów klasy II szkoły podstawowej

Zajęcia: Bądźmy EKO: podchody ekologiczneZajęcia: Bądźmy EKO: podchody ekologiczneZajęcia: Bądźmy EKO: podchody ekologiczneZajęcia: Bądźmy EKO: podchody ekologiczneZajęcia: Bądźmy EKO: podchody ekologiczneZajęcia: Bądźmy EKO: podchody ekologiczne

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

Kontakt

Centrala:
symbol słuchawkaB
71 377 28 01
Czytelnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 04
Wypożyczalnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 03

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap logo