logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 Facebook Biblioteki  Twitter Biblioteki  instagram Biblioteki  Odnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książek  youtube Biblioteki

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

 

Coraz częściej wykorzystywane w pracy bibliotekarza picturebooki pozwalają nie tylko poznać szerokie spektrum towarzyszących nam codziennie emocji, ale przede wszystkim pomagają o nich opowiadać. Książki obrazkowe to też baza wiedzy o świecie… i o sztuce.

Podczas szkolenia uczestnik pozna możliwości pracy z książkami opartymi na ilustracji. Zaczniemy od różnych definicji, tylko po to aby podkreślić nierozerwalność związku słowa i obrazu. Następnie opowiemy o interakcji w relacji obraz i tekst w różnych typach książek obrazkowych, poprzemy to przykładami i odpowiemy na pytanie: dlaczego warto czytać je dzieciom?

Podczas szkolenia uczestnik pozna także sposoby pracy z picturebookiem i alternatywne sposoby pracy z obrazem i słowem: fotokast czy cyfrowa narracja.

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, nauczycieli świetlic, wychowawców, nauczycieli języka polskiego i obcego, bibliotekarzy.

Forma pracy: krótki wykład, prezentacja, praca w grupach (parach)

Czas trwania:

szkolenie online - 2 godz.
szkolenie stacjonarne - 2,5 godz.

 

Materiał pomocniczy

Picture book: materiały edukacyjne

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

Kontakt

Centrala:
symbol słuchawkaB
71 377 28 01
Czytelnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 04
Wypożyczalnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 03

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap logo