logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

Wakelet - cyfrowe narzędzie do tworzenia wspólnych kolekcji, materiałów edukacyjnych i informacyjnych

Podczas szkolenia poznamy narzędzia:

Wakelet - to program pozwalający na zbierane kolekcjonowanie i dzielenie się zebranymi materiałami w postaci cyfrowej.
Zapisuj, organizuj i udostępniaj treści z całej sieci za pomocą Wakelet. Zapisuj artykuły, filmy, obrazy, tweety i nie tylko, organizuj je w oszałamiające kolekcje.

1. Jednym kliknięciem możesz zapisać wszystko - filmy, artykuły, tweety, posty na Instagramie, utwory ze Spotify i nie tylko…
2. Organizuj zapisane treści w oszałamiające, wizualne kolekcje i udostępniaj je znajomym, rodzinie, współpracownikom lub światu! 
3. 
Dodaj linki do zakładek na później, zestawiaj badania, opowiadaj cyfrowe historie, twórz portfolio online, archiwizuj treści, twórz strony tematyczne i nie tylko. 
4. Możesz nawet dołączyć do kolekcji grupowych i współpracować z innymi użytkownikami w swojej klasie, z przyjaciółmi lub współpracownikami za pomocą unikalnego kodu.

Cel szkolenia: nabycie umiejętności tworzenia multimedialnych materiałów o charakterze promocyjnym, edukacyjnym i informacyjnym.

Omawiane treści
Podczas szkolenia uczestnicy poznają różnego rodzaju funkcje i możliwości tworzenia multimedialnych materiałów informacyjnych, promocyjnych czy edukacyjnych w programie Wakelet. Głównym zadaniem jest utworzenie multimedialnej kolekcji na wybrany przez temat. Uczestnicy będą dodawać swoje materiały i współutworzą multimedialną tablicę. 

W drugiej części uczestnicy zapoznają się z narzędziem Padlet - zostaną zademonstrowane jego główne funkcje.

Padlet - to aplikacja która służy do dzielenie się zasobami z innymi użytkownikami. Czy chcemy pracować razem i razem gromadzić zasoby, czy tylko porządkujemy je dla siebie jest to idealne miejsce w którym możemy to robić.

Padlet jest wirtualną tablicą . Głównym  jej zadaniem możliwość gromadzenia w jednym miejscu różnego rodzaju materiałów cyfrowych w ramach tematu określonego przez prowadzącego. 
Współpracuj w lepszy sposób. Zwiększ produktywność. Twórz piękne tablice, dokumenty i strony internetowe, które łatwo się czyta i przyjemnie edytuje.

Formy pracy:
- online
: wykład z prezentacją, ćwiczenia interaktywne, dyskusja na czacie, wykorzystanie narzędzi platformy do pracy zdalnej, praca na własnych kontach 
Czas szkolenia online: 2godz. 
stacjonarna: warsztat przy komputerach
Czas zajęć: 3 godz.

Wymagania: założenie konta na https://wakelet.com/

 

 

Kontakt: Beata Malentowicz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 71 3772819

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Biblioteki

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu