logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 Facebook Biblioteki  Twitter Biblioteki  instagram Biblioteki  Odnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książek  youtube Biblioteki

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

Gorący temat, obecny nie tylko w rozmowach nauczycieli, uczniów i rodziców. W naszej bazie Edukacja znaleźć można artykuły, w których na ten temat piszą autorzy w najnowszych numerach czasopism.

Dla zainteresowanych osób cyfrowe kopie artykułów dostępne poprzez zamówienie składane na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycje;

W artykule podano porady w jaki sposób nauczyciele edukacji przedszkolnej mogą spotkać się ze swoimi uczniami w wirtualnym kole, jak w warunkach nauki zdalnej realizować podstawę programową.

Hasło przedmiotowe:
- Wychowanie przedszkolne -- formy pracy z dziećmi
- Technologie informacyjno-komunikacyjne
- Nauczanie na odległość

W artykule omówiono kilka praktycznych narzędzi internetowych ułatwiających kontakt zdalny między nauczycielem a uczniem oraz aplikacje edukacyjne.

Hasło przedmiotowe:  
- Technologie informacyjno-komunikacyjne
- Nauczanie na odległość

Przedstawiono narzędzia pomocne w edukacji zdalnej, np. podczas zajęć biblioterapeutycznych (Moment AR), do zajęć uzupełniających z biologii, nauk przyrodniczych (MR BODY) itd.

Hasło przedmiotowe:
- Nauczanie na odległość

W artykule podjęto temat szerokiego dostępu do materiałów edukacyjnych. Opublikowanie w serwisie YouTube filmów i prezentacji wiąże się z uzyskaniem dostępu do szeregu raportów oraz ich zestawień. Śledzenie wskaźników utrzymania uwagi w powiązaniu z możliwością filtrowania wyników według wielu kryteriów pozwala na formułowanie szerokiego zakresu problemów badawczych. Obecnie pełnią funkcję masowego otwartego kursu online (MOOC), przyciągając uwagę setek tysięcy odbiorców. W ten sposób zaistniała możliwość uogólnienia dotychczasowych obserwacji w odniesieniu do bardzo szerokiego grona odbiorców. Podjęto zatem próbę odpowiedzi na pytania dotyczące strategii uczenia się w procesie samokształcenia internautów.

Hasło przedmiotowe:        
- Technologie informacyjno-komunikacyjne
- Nauczanie na odległość

Przybliżenie pojęcia „samokształcenie” w nowych kontekstach powszechności mediów elektronicznych. Usytuowanie zdefiniowanego w innych publikacjach pojęcia „e-learning incydentalny” w kontekście zmian sposobów samokształcenia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Omówienie wyników badań dotyczących kwestii mediów społecznościowych jako narzędzia samokształcenia.

Hasło przedmiotowe:
- Samokształcenie -- samokształcenie ucznia
- Technologie informacyjno-komunikacyjne
- Nauczanie na odległość

 

Przygotowała: Elżbieta Kowalewska
Wydział  informacji edukacyjnej

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

Kontakt

Centrala:
symbol słuchawkaB
71 377 28 01
Czytelnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 04
Wypożyczalnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 03

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap logo