logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

Konferencje, warsztaty, szkolenia

W związku ze wzmożoną imigracją na skutek wojny za naszą wschodnią granicą, uczeń z Ukrainy w polskiej szkole nie należy dziś do wyjątków. W swoim nowym szkoleniu Sofia Revkovych omawia różnice w systemie oświatowym w Ukrainie i w Polsce. Wskazuje różnice w organizacji życia szkoły w obu krajach. Podczas swojego szkolenia ekspertka przybliża elementy ukraińskiej kultury i łamie mity i stereotypy Ukraińców funkcjonujące wśród Polaków.
 
Kurs stanowi kompleksowy program aktywności, obejmujący wiedzę teoretyczną, praktyczne doświadczenia, ćwiczenia i arkusze pracy. Szkolenie przedstawia specyfikę funkcjonowania społecznego osób z ASD oraz możliwości ich wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.
 
Kurs online składający się z pięciu modułów dotyczący wiedzy o efektywnych metodach uczenia się oraz przykładów praktycznego jej zastosowania. Kierujemy go nauczycielom, edukatorom oraz wszystkim osobom pracującym z dziećmi.
 
Niniejszy kurs obejmuje informacje dotyczące najnowszych klasyfikacji chorób DSM-5 oraz ICD-11, gdzie jednostka zespołu Aspergera została włączona w spektrum zaburzeń autystycznych. Interesującym i przydatnym dodatkiem do kursu są przykłady dobrych praktyk, studia przypadków oraz arkusze pracy.
 
TIKowy niezbędnik logopedy – programy i aplikacje
Celem szkolenia jest wyposażenie nauczycieli w umiejętność wykorzystywania nowoczesnych technologii do interaktywnych ćwiczeń, gier, kart pracy i materiałów do wykorzystania w pracy logopedy i podczas zajęć korygujących wady wymowy.
 
Celem niniejszego kursu jest umożliwienie uczestnikowi uzyskania lub poszerzenia wiedzy w zakresie rodzajów i sposobów radzenia sobie z lękiem. Omówiono tu takie zagadnienia jak: lęk separacyjny, fobie, lęk napadowy, zespół lęku uogólnionego (GAD), zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne OCD oraz zaburzenia stresowe pourazowe PTSD.
 
Celem szkolenia jest wyposażenie nauczycieli w umiejętność wykorzystywania aplikacji do tworzenia elektronicznych książeczek.

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Biblioteki

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu