logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 Facebook Biblioteki  Twitter Biblioteki  instagram Biblioteki  Odnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książek  youtube Biblioteki

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

Cele szkolenia:
zapoznanie nauczycieli z podstawami prawa autorskiego, z zakresem dozwolonego użytku w edukacji, a w szczególności z zasadami wykorzystywania materiałow pobranych z Internetu.
Omawiane treści:
- przedmiot i podmiot prawa autorskiego
- prawa autorskie osobiste i majatkowe
- dozwolony użytek osobisty oraz publiczny (szczególne uprawnienia instytucji oświatowych tzw. "użytek szkolny" oraz uprawnienia bibliotek szkolnych)
- omówienie zagadnień związanych z dozwolonym użytkiem w edukacji (ogólne zasady korzystania z utworów i ich zwielokrotniania w ramach użytku szkolnego, w tym m.in. odtwarzanie filmów na lekcjach i poza nimi)
- Internet a prawo autorskie :
wykorzystywanie materiałów pobranych z Internetu, rozpowszechnianie materiałow w sieci, imprezy szkolne a korzystanie z cudzych utworów, co wolno zamieszczać na stronie internetowej szkoły i biblioteki (m. in. ochrona wizerunku), internet a twórczość multimedialna (korzystanie z legalnych źródeł: domena publiczna i bardzo ogolnie licencje Creative Commons).
Forma szkolenia: wykład, prezentacja, dyskusja
Przewidywany czas zajęć: 2 godz.

 

Kontakt: Beata Malentowicz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 71 3772819

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

Kontakt

Centrala:
symbol słuchawkaB
71 377 28 01
Czytelnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 04
Wypożyczalnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 03

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap logo