logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 Facebook Biblioteki  Twitter Biblioteki  instagram Biblioteki  Odnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książek  youtube Biblioteki

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

Cykl „Eureka Biblioteka!” został przygotowany przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z TVP Kultura w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Łącznie powstało 16 reportaży poświęconych 16 bibliotekom z całej Polski – zmodernizowanym i doposażanym ze środków NPRCz 2.0. 

Wśród zaproszonych znalazła się także nasza Biblioteka.

23 i 24 marca 2023 w Bibliotece gościliśmy ekipę TVP Kultura, króra uczestniczyła w zaplanowanych zajęciach i kręciła materiał do reportażu. 

Eureka Biblioteka Eureka Biblioteka3Eureka BibliotekaEureka Biblioteka

15 kwietnia  2023 w TVP Kultura został wyemitowany odcinek z reportażem o naszej placówce. Można go obejrzeć na kanale TVP VOD.

* * * 

Eureka BibliotekaEureka Biblioteka

Artykuły:

Film o Bibliotece: 

  • TVP VOD - wszystkie reportaże
  • TVP VOD - DBP we Wrocławiu - sezon 1, odcinek 9. Opis:
    Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu jest instytucją, która skupią wokół siebie osoby zajmujące się edukacją, m.in. nauczycieli i pracowników przedszkoli. Instytucja gromadzi szeroki księgozbiór i internetowe narzędzia edukacyjne. W placówce można wymieniać doświadczenia zdobywane w pracy pedagogicznej. W odcinku pokażemy jak korzystać z zasobów biblioteki, odwiedzimy także jeden z ośrodków dla dzieci z dysfunkcją słuchu, którym pracownicy biblioteki pomagają w zajęciach edukacyjnych.

 O projekcie:

Program „Eureka Biblioteka!” to opowieść o tym, że współczesne biblioteki są dostępne dla każdego, bez względu na wiek czy status materialny. Placówki te nie zapominają o potrzebach osób starszych oraz niewidomych i słabowidzących, zapewniając audiobooki i książki z dużą czcionką, ułatwiające czytanie. W zasobach bibliotek coraz częściej znajdują się gry edukacyjne, a nawet konsole do gier dla młodszych czytelników. Organizowane są również tematyczne warsztaty czy lekcje biblioteczne, nawiązujące nie tylko do ulubionych bohaterów oraz innych motywów literackich, lecz także przekazujące chętnym podstawy programowania czy wiedzy o kosmosie. Zgodnie z duchem czasu nowoczesne biblioteki dysponują całodobowymi wrzutniami do zwrotu książek oraz książkomatami do ich wypożyczania. Niektóre z przedstawianych w cyklu TVP Kultura bibliotek są otwarte nawet przez 7 dni w tygodniu.

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

Kontakt

Centrala:
symbol słuchawkaB
71 377 28 01
Czytelnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 04
Wypożyczalnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 03

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap logo