logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 Facebook Biblioteki  Twitter Biblioteki  instagram Biblioteki  Odnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książek  youtube Biblioteki

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

Młodzież, czyli osoby w wieku 10-24 lata stanowią 1 800 000 000 ludzkości na świecie. Duża część z nich nie uczęszcza do szkół lub mieszka w regionach ogarniętych konfliktami zbrojnymi. To odbija się na ich przyszłą pozycją na rynku pracy, czy wręcz izoluje od reszty społeczeństwa.

Często mówi się, że młodzież to przyszłość. Rzadko jednak zwraca się na problemy społeczne jakie dotykają także i młodych. 

Prezentacja z materiałami - zapraszamy do skorzystania:

Międzynarodowy Dzień Młodzieży - materiały adresowane do nastolatków i rodziców

 

Książki polecane dla nastolatków i ich rodziców - kącik poradnikowy

 

Podcasty z recenzjami książek

 

Poradniki online

 

Czytani autorzy

 

Wybrane publikacje

 

Artykuły z czasopism

 

Materiały edukacyjne

 

Święta

  • Międzynarodowy Dzień Młodzieży - obchodzony jest corocznie 12 sierpnia został ustanowiony 17 grudnia 1999 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na wniosek Światowej Konferencji Ministrów Odpowiedzialnych za Sprawy Młodzieży (uchwała nr 54/120). Międzynarodowy Dzień Młodzieży ma wspierać młodzież w ich rozwoju.
    Celem święta jest uaktywnienie młodzieży, zachęcenie jej do działań na rzecz rówieśników i społeczności lokalnej, wymiana poglądów, przedstawianie władzom pomysłów i sugestii dotyczących rozwiązywania kwestii dotyczących młodzieży w danym kraju.
  • Dzień Młodzieży –  obchodzony jest corocznie 10 listopada. W Dniu Młodzieży głośno mówi się o aktualnych problemach i wyzwaniach, z którymi muszą się mierzyć młodzi ludzie. Są to między innymi kłopoty na rynku pracy, wpływ młodzieży na możliwość globalnego rozwoju czy jakość życia nastolatków w dzisiejszych czasach.
  • Światowe Dni Młodzieży - spotkania młodych katolików, odbywające się co dwa-trzy lub cztery lata zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1986 roku. Są to spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu, skupiające młodzież z całego świata, która chce wspólnie spędzić czas i modlić się. 

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

Kontakt

Centrala:
symbol słuchawkaB
71 377 28 01
Czytelnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 04
Wypożyczalnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 03

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap logo