logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 Facebook Biblioteki  Twitter Biblioteki  instagram Biblioteki  Odnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książek  youtube Biblioteki

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

Wykorzystanie narzędzi TIK i internetu do pisania ma na celu zainspirowanie do tworzenia różnego rodzaju treści, takich jak opowiadania, artykuły, e-booki i wiele innych. Podczas szkolenia chcę przedstawić pomysły na pisanie oparte na ciekawych obrazkach, pytaniach i zadaniach językowych, chcę także pokazać jak utworzyć własny e-book dodając tekst, obrazy, dźwięki i filmy oraz zaprezentować działania niezwykłej społeczności pisarzy i czytelników. Zapraszam na spotkanie wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności pisania i czytania oraz wykorzystywać nowe technologie w edukacji. A także tych, którzy chcą dodać nowe wartości na swoich zajęciach i zachęcić uczniów do mówienia, myślenia i rozwijania ich mózgów w bardziej wszechstronny sposób.

Podczas szkolenia omówimy:

  • Odrobina sztucznej inteligencji.
  • Pisanie z pasją - dlaczego warto uczyć wrażliwości na słowo?
  • Pobble - narzędzie, które pomoże nam rozwinąć kreatywność nayszych uczniów, a także umiejętność pisania i tworzenia ciekawych historii, zadawania pytań, krytycznego myślenia, czyli wszystko to, co jest im potrzebne w życiu. 
  • Pisanie kreatywne.
  • Book Creator - prosty edytor do tworzenia cyfrowych książek, narzędzie do tworzenia niesamowitych interaktywnych książek - pozwala tworzyć własne materiały edukacyjne lub współtworzyć kreatywne dzieła z innymi.
  • Twórcze e-pisanie z wykorzystaniem różnych narzędzi.

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, nauczycieli świetlic, wychowawców, nauczycieli języka polskiego i obcego, bibliotekarzy.

Forma pracy: szkolenie online

Czas trwania: 2 godz.

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

Kontakt

Centrala:
symbol słuchawkaB
71 377 28 01
Czytelnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 04
Wypożyczalnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 03

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap logo