Logo biblioteki w Jeleniej Górze

Baner Jednostki Oświatowej Samoreządu Województwa Dolnosląskiego

 facebook50 3 BIP6

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

 • Biblioteka pedagogiczna w jeleniej Górze - wypożyczalnia

 • Biblioteka pedagogiczna w jeleniej Górze - czasopisma

 • Biblioteka pedagogiczna w jeleniej Górze - ibuk

 • Biblioteka pedagogiczna w jeleniej Górze - książki

 • Biblioteka pedagogiczna w jeleniej Górze - lektury

Wojewódzki Program NESTOR

Projekty i programy - Wojewódzki Program NestorZapraszamy do zapoznania się z działaniami Biblioteki w ramach wojewódzkiego programu Nestor, którego celem jest jest aktywizacja osób starszych oraz zwiększenie ich roli w życiu społecznym.

 

Zapraszamy na spotkania terapeutyczno-relaksacyjne oraz edukacyjne z zakresu różnych dziedzin życia. Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu proponuje działania w obszarach tematycznych:

 • Spotkania z książką:

  czyli rozmowy o książkach znanych i lubianych, takich obok których nie można przejść obojętnie, do których chętnie się wraca. Do takich książek niewątpliwie należy „Stulecie Winnych” – bestsellerowa saga autorstwa Ałbeny Grabowskiej, „Osiecka. Tego o mnie nie wiecie” Beaty Biały oraz powieść „Motyl” Lisy Genovy - przejmująca historia kobiety zapadającej na chorobę Alzheimera. 

 • Książka na receptę: 
  książka na receptę stanowić może swoistego rodzaju terapię. Ukryte w niej historieprawdziwe lub fikcyjne – jeśli tylko zechcemy zanurzyć się w ich świat pomogą w odkryciu naszej wrażliwości, wyobraźni i skłonią do refleksji. Dzięki temu łatwiej poradzimy sobie z pewnym dyskomfortem związanym z różnymi trudnymi sytuacjami, które nas dotykają.
 • Moje miejsce - Dolny Śląsk:

  zapraszamy na spotkania integrujące nas wokół historii i dziedzictwa Dolnego Śląska, podczas których głębiej poznamy tożsamość lokalną i regionalną wraz z jej unikatową wielokulturowością. W spotkaniach tych towarzyszyć nam będę specjaliści – profesor Stefan Bednarek, wieloletni prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego, obecnie prezes Dolnośląskiego Towarzystwa Regionalnego oraz inni członkowie Towarzystwa.
  Chętnych zapraszamy na spacery po mało znanych zakątkach Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy i Wałbrzycha z asystą przewodników. 

 • Senior + smartfon:

  zachęcamy do udziału w cyklu praktycznych szkoleń, podczas których będziemy oswajać nowoczesne technologie.

  Opowiemy o zasadach bezpiecznego korzystania ze smartfonu, pokażemy jak wykorzystać jego możliwości, aby ułatwić sobie codzienne życie. Tematyka warsztatów będzie dostosowana do Państwa potrzeb. Naszym celem jest, aby po przeprowadzonych spotkaniach czuli się Państwo pewnie klikając „Wyślij to”, czy „Kup z obowiązkiem zapłaty”. Spotkania będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli bibliotekarzy, którzy z pewnością pomogą oswoić e-świat.

Szerszy opis proponowanych działań znajdą Państwo w materiale audiowizualnym Projekt Nestor

Termin  i miejsce realizacji poszczególnych modułów do uzgodnienia z przedstawicielem Biblioteki.

Kontakt
Magdalena Pilińska
Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu
ul. S. Worcella 25-27; 50-448 Wrocław
tel. 695 898 621      
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu