Logo biblioteki w Strzelinie

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

odnośnik do facebookBIP6

dolnyslask 25lat

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

Obszary i formy wspomagania

Biblioteka Pedagogiczna w Strzelinie w roku szkolnym 2016/2017 proponuje Nauczycielom następujące formy wsparcia:

  • gromadzenie i udostępnianie placówkom literatury zgodnie z potrzebami.
  • opracowanie tematycznych zestawień bibliograficznych w oparciu o zasoby dolnośląskiej sieci bibliotek pedagogicznych.
  • współpraca ze środowiskiem - uczestnictwo w akcjach czytelniczych
  • organizowanie i współorganizowanie konkursów, wystaw, spotkań
  • szkolenia i warsztaty.

Proponowane przez Bibliotekę formy wsparcia będą dostosowywane do potrzeb Państwa placówki.

Wszystkie szkolenia oraz zajęcia edukacyjne proponowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Strzelinie są bezpłatne i realizowane w siedzibie Biblioteki: Strzelin, ul. G. Bella 3a. Większość z nich może zostać przeprowadzonych w Państwa placówkach po wstępnym uzgodnieniu warunków. Dokładne informacje będą do Państwa przesyłane w późniejszej korespondencji i zamieszczane na stronie www Biblioteki strzelin.dbp.wroc.pl

Udział w zajęciach prosimy uzgodnić, a zgłoszenia kierować:

tel. 71 39 21 569, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

  1. Edukacja prozdrowotna w szkole - kształtowanie zachowań służących zdrowiu, rozwijanie sprawności fizycznej i nawyku aktywności ruchowej, nauka udzielania pierwszej pomocy.
  2. Szkoła miejscem edukacji obywatelskiej, kształtowania postaw społecznych i patriotycznych, odpowiedzialności za  region i ojczyznę. Edukacja dla bezpieczeństwa i proobronna. 
  1. Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego. Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Podnoszenie jakości edukacji włączającej  i  umiejętności pracy z  zespołem zróżnicowanym.
  1. Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Poprawne metodycznie wykorzystywanie przez nauczycieli narzędzi i materiałów dostępnych w sieci, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji, korzystanie z zasobów Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej.
  1. Kształtowanie myślenia analitycznego poprzez interdyscyplinarne podejście do nauczania przedmiotów przyrodniczych i ścisłych oraz poprzez pogłębianie umiejętności matematycznych w kształceniu ogólnym.
  1. Wspieranie rozwoju umiejętności zawodowych oraz umiejętności uczenia się przez całe życie poprzez wzmocnienie współpracy szkół i placówek z pracodawcami oraz z instytucjami regionalnymi.
  1. Praca z uczniem z doświadczeniem migracyjnym, w tym w zakresie nauczania języka polskiego jako języka obcego.

Materiały

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025
20240613​_Podstawowe​_kierunki​_polityki​_oświatowej​_państwa​_2024​_2025.docx 0.07MB