Logo biblioteki w Strzelinie

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

odnośnik do facebookBIP6

dolnyslask 25lat

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

Projekt Robak

Zapraszamy do organizowania turniejów szkolnych. Grę ROBAK będzie można wypożyczyć w naszej bibliotece. Poniżej zasady organizacji turniejów oraz wypożyczenia gry. 

Aby sprawnie przeprowadzić turniej w szkole zapraszamy do zapoznania się z zasadami gry ujętymi w Regulaminie turnieju.

Dodatkowe informacje dotyczące przeprowadzenia turnieju:

  1. Placówki posiadające grę ROBAK organizują ćwierćfinały w dogodnym dla siebie czasie – jednak nie później niż do 15 maja 2024.
  2. Szkoły i instytucje, które chcą przeprowadzić turniej, ale nie mają gry, mogą ją wypożyczyć w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu Filii w Strzelinie, po wcześniejszym uzgodnieniu terminów (wypożyczenia i zwrotu).
  3. Grę będzie można wypożyczyć na czas przeprowadzenia turnieju, jednak nie dłużej niż na 2 tygodnie. Turniej jest przeprowadzony na zasadach opisanych w Regulaminie w terminie do 15 maja 2024.
  4. Zamówienie gry proszę przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
  5. Elementy wiadomości
  • temat: wypożyczenie gry ROBAK
  • treść: w treści proszę podać nazwę i adres placówki, imię i nazwisko opiekuna turnieju, przewidywaną liczbę uczniów biorących udział w turnieju oraz propozycję optymalnego dla Państwa terminu wypożyczenia. Termin ten będzie zrealizowany tylko w przypadku dostępności gry.
  1. Placówki wypożyczające, pobierają i oddają grę w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Strzelinie.
  2. Placówki po zakończeniu pierwszego etapu Turnieju dostarczają protokoły przebiegu turnieju (wzór przygotowany przez DBP we Wrocławiu) oraz wypełnione i podpisane formularze zgłoszeniowe laureatów etapu pierwszego na adres: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu, ul. Stanisława Worcella 25-27, 50-448 Wrocław pocztą (liczy się data stempla pocztowego) lub osobiście w terminie do 20 maja 2024.

Dokumenty:


Na projekt „Robak” składają się:

  1. Kooperacyjna gra planszowa dla 2–4 graczy, na podstawie poematu  „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, pozwalająca we własny sposób rozegrać tajną misję księdza Robaka. Grający będą konstruować subtelne intrygi, by doprowadzić do zgody między kłótliwymi mieszkańcami Soplicowa i w ten sposób urzeczywistnić trzy zamiary Bernardyna: przygotowanie powstania na Litwie przed przybyciem wojsk Napoleona, pojednanie zwaśnionych rodzin Sopliców i Horeszków oraz zabezpieczenie przyszłości pana Tadeusza i doprowadzenie do jego ślubu z Zosią. Gry nie można kupićOtrzymają ją wyłącznie uczestnicy projektu.
  2.  Połączona z grą (poprzez kody QR na rewersach kart) internetowa platforma wiedzy na temat poematu, dostępna bez ograniczeń pod adresem: www.pantadeusz.promocjaksiazki.pl Na platformie znajdują się atrakcyjnie podane i dostępne „za jednym kliknięciem” informacje na temat postaci występujących w utworze, wiadomości historycznoliterackie oraz materiały, które umożliwiają krytyczną analizę utworu. Nauczyciele mogą pobrać z platformy scenariusze interesujących lekcji.
  3. Cykl turniejów gry „Robak” dla młodzieży. Turnieje przeznaczone są dla młodzieży z klas 7-8 szkół podstawowych i 1-2 szkół średnich (wiek 14–18 lat):

    • Opiekun – powinien przeprowadzić ćwierćfinał turnieju gry w szkole/bibliotece/domu kultury, z którymi współpracuje (do 15 maja);
    • Półfinały turnieju gry zostaną przeprowadzone przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną we WRocławiu – Partnera projektu (do 29 maja). W ich wyniku wyłonionych zostanie 8 finalistów - z każdej biblioteki partnerskiej po jednej osobie;
    • Ogólnopolski turniej finałowy odbędzie się 11 czerwca w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Zaproszonym finalistom i ich opiekunom organizator zapewnia pokrycie kosztów podróży i nocleg.