Nauczanie indywidualne
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Definicja
- Nauczanie indywidualne.Definicja zagadnienia pochodząca zasobów Wolnej encyklopedii Wikipedia.
Podstawa prawna
- Nauczanie indywidualne. Komentarz do aktów prawnych zamieszczony w serwisie Pedagogszkolny.pl.
- Nauczanie indywidualne / MEN.Nowe wytyczne dotyczące funkcjonowania szkół i organizacji nauczania indywidualnego w roku szkolnym 2020/2021.
Baza bibliograficzna EDUKACJA
- Indywidualne nauczanie wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.
Artykuły
- Nauczanie indywidualne : bo każde dziecko ma prawo do nauki / Anna Kocjan. Efekty, korzyści oraz problemy związane z nauczaniem indywidualnym. Artykuł zamieszczony w serwisie niepelnosprawni.pl
- Nauczanie indywidualne – dlaczego „nie”? / Helena Zając. Artykuł zamieszczony na platformie www.szkolnictwo.pl przedstawia negatywne skutki nauczania indywidualnego. Zawiera aneks w którym przedstawiono trudności i dylematy, na jakie natrafiają przedstawiciele poszczególnych grup zawodowych, w związku z klasyfikacją do nauczania indywidualnego oraz spis potencjalnie negatywnych konsekwencji nauczania indywidualnego.
- Komu i na jakich zasadach przysługuje nauczanie indywidualne?Artykuł zamieszczony na stronie Poradni psychologiczno-pedagogicznej w Mielcu, zawiera porównanie form kształcenia, które mogą być obecnie stosowane, tj. zindywidualizowana ścieżka kształcenia, indywidualne nauczanie i kształcenie specjalne (elementy indywidualnego nauczania).
- Nauczanie indywidualne / Agnieszka Groza.Artykuł o zmianach w nauczaniu indywidualnym po reformie edukacji zamieszczony w serwisie onet Dziecko.
- MEN wyjaśnia co to jest nauczanie indywidualne / MEN.Artykuł dodany przez Tadeusza Narkuna na stronie Dziennik Warto Wiedzieć.
- Nauczyciel uczy aż do skutku / Piotr Schutta.Artykuł opisujący trudy nauczania indywidualnego, zamieszczony w serwisie Nowości Dziennik toruński.
- Czym jest nauczanie indywidualne.Artykuł opracowany przez grupę medico. psychiatria dziecięca.
- O wyrzucaniu obywateli na margines / Agata Diduszko-Zyglewska.Artykuł z Gazety Wyborczej.
- Druki do pobrania.Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu, zawierająca komplet druków do pobrania, dotyczących nauczania indywidualnego. Oferta 2019/2020.
- Wykluczone i odizolowane / Monika Mamulska, Jakub Szymczak.Raport o dramatach dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi po reformie Anny Zalewskiej.
- Nauczanie indywidualne.Informacje na temat wynagrodzenia nauczycieli za nauczanie indywidualne, zamieszone na portalu Nadzór Pedagogiczny.
- Jak prowadzić TIK-owe nauczanie indywidualne? / Jolanta Okuniewska.Artykuł o pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, zamieszczony na stronie TRENDY internetowe czasopismo edukacyjne stworzonej przez pracowników ORE.
- Opinia o uczniu / Agnieszka Marszalik.Wzór opinii o uczniu niezbędny do nauczania indywidualnego, zamieszczony w portalu edukacyjnym edux.pl.
- Sprawozdanie z indywidualnych zajęć edukacyjnych / Danuta Żuklińska.Sprawozdanie z indywidualnych zajęć edukacyjno - terapeutycznych ucznia z upośledzeniem w stopniu znacznym w klasie I, zamieszczone w portalu edukacyjnym edux.pl.
- Nauczanie indywidualne - dla kogo? / Katarzyna Kuźnik.Artykuł zamieszczony w portalu www.szkolnictwo.pl praca, nauka, rozrywka....
- Nauczanie indywidualne - dobre dla ucznia?.Artykuł Pauliny Szymborskiej – Korcz „Nauczanie indywidualne – DLA DOBRA UCZNIA CZY SZKOŁY” - fragment, (2015 na siedemliter.pl).
- Nauczanie indywidualne.Artykuł zawierający kompleksową wiedzę na temat nauczania indywidualnego, opublikowany na platformie edukacyjnej - www.edukuj.pl.
- Depresja i lęki, a nauczanie indywidualne / Anna Gmiterek-Zabłocka.Artykuł poświęcony depresji, lękom oraz trudnościom w funkcjonowaniu w większej grupie, również bardzo dobrym uczniom i o nauczaniu indywidualnym.
- Jak wygląda indywidualne nauczanie / Aneta.Artykuł poświęcony indywidualnemu tokowi nauczania skierowanemu do uczniów uzdolnionych na każdym etapie edukacji. Umożliwia on realizowanie programu z zakresu dwóch lub więcej klas, a także szybsze ukończenie szkoły. Artykuł zamieszony na blogu GoWork.pl
Dostępność sprawdzono: 28 lipca 2023 r.