Hipoterapia

Z linki
Wersja z dnia 13:34, 15 lut 2018 autorstwa Dbp (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "kategoria:PSYCHOTERAPIA {{Hasla | tytuł= | treść= '' '''Definicje''' *[http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipoterapia Hipoterapia] ''Definicja hipoterapii zamieszczona...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Definicje

  • Hipoterapia Definicja hipoterapii zamieszczona w Wikipedii.


Portale, serwisy

  • Hipoterapia / Grzegorz Szostek, Kamila Kotańska Portal poświęcony działalności organizacji Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym HIPOTERAPIA. Zawiera informacje takie jak: misja, cele, działalność, historia, statut organizacji. Osobne miejsce na stronie poświęcono również postaciom hipoterapeutów oraz koniom, dzięki którym taka terapia może być przeprowadzana. Szeroko omówiono również formy hipoterapii. Na stronie można znaleźć opracowanie Wincentego Smolaka (z Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego) odnośnie warunków jakie powinno spełniać zwierzę przeznaczone do tego typu terapii.
  • Polskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne Strona Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego. Zawiera informacje dotyczące historii towarzystwa, jego statut, misję i cele oraz linki do oddziałów PTH. Osobne miejsce poświęcono zagadnieniom hipoterapeutycznym takim jak: kursy i szkolenia dla terapeutów, formy terapii z udziałem konia, wskazania i przeciwwskazania do jej stosowania, warunki pracy hipnoterapeuty, zasady bezpieczeństwa oraz kryteria doboru zwierząt do hipoterapii. Na stronie użytkownik znajdzie również deklarację członkowską, do pobrania, w formacie doc. oraz specjalne wyszukiwarki pozwalające na odnalezienie ośrodków praktyk hipoterapeutycznych czy też konkretnych hipoterapeutów.
  • Fundacja Hipoterapia Portal Fundacji Hipoterapii na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Liczne oferty kursów, szkoleń oraz ogłoszenia związane z tematyką hipoterapii. Na stronie można również znaleźć informacje dla rodziców, lekarzy i terapeutów. Fundacja organizuje zajęcia dla dzieci takie jak: hipoterapia, turnusy rehabilitacyjne, fizjoterapia, terapia pedagogiczna i logopedia itp. Portal ponadto zawiera bazę hipnoterapeutów, ośrodków hipoterapii oraz organizacji tego typu na świecie.
  • Hipoterapia Zagadnienia dotyczące hipoterapii zamieszczone na stronie prywatnej. Bogata baza wiadomości obejmująca definicję i zakres działań hipoterapii (wg Anny Strumińskiej). Szczegółowo opisane zagadnienie: Co daje obecność konia? (wg Ewy Czownickiej i Moniki Mokrzyszczak).
  • Ośrodek Hipoterapii i Terapii NDT-Bobath "Sobieska" Informacje związane z hipoterapią zawarte na stronie ośrodka zajmującego się terapią z udziałem koni. Na stronie można znaleźć informacje dotyczące wskazań do zastosowania hipoterapii, przeciwwskazań oraz wymaganych skierowań od lekarzy specjalistów, które są warunkiem rozpoczęcia hipoterapii dziecka niepełnosprawnego.
  • Hipoterapia Informacje na temat Ośrodka Hipoterapii "Helenów" położonego na leśnych terenach Warszawy, z którego oferty mogą korzystać dzieci z Centrum Rehabilitacji Edukacji i Opieki TPD "Helenów". Na stronie można również znaleźć informacje na temat form i oddziaływania hipoterapii
  • Hipoterapia Informacje zawarte w portalu dotyczącym różnych form rehabilitacji osób dorosłych i dzieci. Zawiera najważniejsze wiadomości związane z zagadnieniem terapii z udziałem konia.
  • Fundacja i Stowarzyszenie Jeździeckie HIPPOLAND Strona stowarzyszenia i fundacji HIPPOLAND zawierająca informacje na temat hipoterapii. Opisano zagadnienia takie jak: co to jest i na czym polega terapia z udziałem konia, dla kogo jest przeznaczona oraz jakie są jej efekty. Omówiono też tematykę woltyżerki leczniczo-pedagogicznej. Na stronie zamieszczono również kartę (kwalifikacyjną) do hipoterapii w formacie doc. do pobrania.
  • Fundacja "Mogę Więcej" Strona Fundacji "Mogę Więcej" działającej na rzecz hipoterapii i rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Fundacja ta, postawiła sobie za cel stworzenie profesjonalnej hipoterapii, z której będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne nieodpłatnie. Ma ona też na celu prowadzenie zajęć hipoterapii i dogoterapii dla dzieci najbardziej potrzebujących bezpłatnie. Swoje działania zamierza kierować do opiekunów i rodziców osób z niepełnosprawnością; fundacja planuje również organizację wsparcia i pomocy poprzez kursy i szkolenia.



Dostępność sprawdzono: 20 stycznia 2016 r. Czas.gif