Kształcenie wielostronne
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Definicja
- Teoria kształcenia wielostronnego / W. Okoń. Definicja zagadnienia zawierająca oprócz informacji z zakresu teorii kształcenia wielostronnego również opis odmian uczenia się.
Baza bibliograficzna EDUKACJA
- Nauczanie wielokierunkowe wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.
Multimedia
- Nauczanie wielostronne / Anna T.Prezentacja w Prezi zawierająca definicję nauczania wielostronnego.
- Teoria kształcenia wielostronnego Wincentego Okonia / Marta Komorowska.Prezentacja w Prezi przedstawiająca koncepcję kształcenia wielostronnego oraz trzy rodzaje aktywności i cztery rodzaje zdań naukowych.
- Teoria i praktyka kształcenia wielostronnego / Izabela Ber.Prezentacja w Prezi na temat strategii informacyjnej polegającej na przyswajaniu i asymilacji wiedzy oraz strategii problemowej będącej nauką przez odkrywanie wiedzy.
Artykuły
- Teoria kształcenia wielostronnego / Andrzej Krasiński.Artykuł Teoria kształcenia wielostronnego Wincentego Okonia w dydaktyce szkolnej i katechetycznej, opracowany przez Muzeum Historii Polski do udostępniania w internecie, jest umieszczony w kolekcji cyfrowej bazhum.muzhp.pl gromadzącej zawartość polskich czasopism humanistycznych i społecznych.
- Optymalizacja procesu edukacyjnego / Mieczysław Oryl.Artykuł: Założenia programowe a wielostronne nauczanie i uczenie się w praktyce szkolnej, zamieszczony w Zeszytach Naukowych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy.
- Teoria kształcenia wielostronnego.Artykuł w trzech częściach, opracowany przez serwis DYDAKTYKA.info., zawierający przesłanki fizjologiczne i psychologiczne oraz cztery kierunki kształcenia
- Pedagogika wg Wincentego Okonia / Henryka Kwiatkowska.Artykuł: Pojęcia systemu teoretycznego pedagogiki profesora Wincentego Okonia - czy wytrzymują próbę czasu? zamieszczony w Forum Oświatowym 2010, nr 1.
- Od kształcenia wszechstronnego do kształcenia wielostronnego / Anna Barańska.Artykuł poświęcony różnym formom aktywności ucznia oraz roli komputera w procesie kształcenia, zamieszczony na platformie Edukacja Internet Dialog, służącej wymianie poglądów i informacji o współczesnej edukacji.
- Wielostronne nauczanie dzieci 6-letnich / Krystyna Żuchelkowska.Wielostronne nauczanie-uczenie się i jego wpływ na wprowadzenie dzieci 6-letnich do arytmetyki liczb naturalnych. Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Studia Pedagogiczne, z. 33.
- Kształcenie wielostronne w klasach niższych / Jolanta Makarewicz.Kształcenie wielostronne na lekcjach geometrii w klasach niższych. Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Studia Pedagogiczne z. 29.
- Kształcenie wielostronne / Tadeusz Mróz.Realizacja koncepcji wielostronnego kształcenia w praktyce pedagogicznej.
- Twórcza aktywność a rozwój wielostronny / Renata Podkańska.Twórcza aktywność uczniów jako stymulator wielostronnego rozwoju, sposoby wyzwalania i kształtowania postaw twórczych.
- Kształcenie wielostronne w młodszym wieku szkolnym / Zdzisława Zaclona.Kształcenie wielostronne a kształtowanie postaw dzieci w młodszym wieku szkolnym w edukacji społeczno - przyrodniczej.
- Współczesne koncepcje kształcenia / Alicja Bystrzycka.Porównanie nauczania wielostronnego z nauczaniem problemowym i programowym.
- Wielostronne nauczanie. Opracowanie zamieszczone w serwisie BRYK.pl.
- Kształcenie wielostronne / Ewa Jarosińska. Artykuł zamieszczony na portalu edukacyjnym edux.pl.
- Kształcenie wielostronne na lekcjach historii / Teresa Lewandowska.Scenariusz dotyczący kształtowania wielostronnego i nauczania problemowego na lekcjach historii w klasie IV, zamieszczony w serwisie edukacyjnym Profesor.pl.
- Nauczanie żywe / Jan Grzesiak.Artykuł wyjaśniający przebieg procesu uczenia się, a także zawierający przykłady integracji metod nauczania.
- Ogniwa procesu kształcenia Wincentego Okonia.Artykuł zamieszczony w portalu Interia.pl.
- Wielostronne nauczanie w świetle badań empirycznych / Marian Śnieżyński.Prace Monograficzne Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. KEN w Krakowie, nr 137, wydane w roku 1991.
- WYKŁAD 6: Proces nauczania – uczenia się. Formy uczenia się. Koncepcja kształcenia wielostronnego, przesłanki fizjologiczne i psychologiczne / Stanisław Głowacki.Materiały szkoleniowe zawarte w opracowaniu w postaci wykładów, oparte na myśli wielu znakomitych przedstawicieli pedagogiki, będących podstawową wiedzą z zakresu dydaktyki.
- "Uczenie się przez przeżywanie" / Władysław Zaczyński.Recenzja książki W. Zaczyńskiego zamieszczona w serwisie Bryk.pl.
Dostępność sprawdzono: 29 listopada 2022 r.