Komunikacja międzypokoleniowa

Z linki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Portale, serwisy


Baza bibliograficzna EDUKACJA

  • Komunikacja międzypokoleniowa wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


Artykuły

  • Kompetencje komunikacyjne Rola komunikacji międzypokoleniowej, która wpływa na kształtowanie się kompetencji. Informacje zawarte są na stronie Studenckiego Koła Naukowego Gerontopedagogiki Uniwersytetu Opolskiego.


Czasopisma

  • Rodzina wielokulturowa w sytuacji konfliktów i zagrożeń / Ewa Sowa-Behtane Amalgamacja - różnice kultur narodowych, założenie podobieństwa interlokutorów, różnice językowe, niepoprawną interpretację sygnałów niewerbalnych, stereotypy i uprzedzenia, odmienny system wartości, lęki i napięcia, niepewność i stres, etnocentryzm i przekonanie o „wyższości” własnej kultury, szok kulturowy, odmienność religijną, kulturowe modele zaspokajania głodu. Plik w formacie pdf.



Książki

  • Język i styl młodego pokolenia w kontekście przemian kulturowych (na przykładzie dyskursu na forach internetowych) / Beata Wrona Zacieranie granic międzypokoleniowych. Starsi użytkownicy Internetu dostosowują się do reguł panujących w internecie tworzonych głównie przez młode pokolenie. Nowe słownictwo specyficzne dla nastolatków przenika do języka potocznego. Nie przystaje to do rzeczywistych relacji, gdzie pojawiają się trudności w porozumieniu między pokoleniami. Związane jest to z tym, iż w świecie rzeczywistym zmiany mentalne są powolniejsze. Następuje zacieranie różnic pokoleniowych, gdyż nie ma anonimowości i odgrywamy prawdziwe role wynikające z wieku i/lub te, które narzuca społeczeństwo. Plik w formacie pdf.


Multimedia



Zestawienia bibliograficzne



Dostępność sprawdzono: 9 maja 2022 r. Czas.gif