Uzależnienie nieletnich od komputera

Z linki
Wersja z dnia 13:46, 2 mar 2018 autorstwa Dbp (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "Kategoria:MŁODZIEŻ {{Hasla | tytuł= | treść= '' '''Definicje''' *[https://pl.wikipedia.org/wiki/Uzale%C5%BCnienie Uzależnienie]. *[http://pl.wikipedia.org/w...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Definicje


Portale, serwisy, fora

  • Oaza Medica Klinika Uzależnień. Jeśli poszukujecie Państwo wsparcia w walce z nałogiem, nie mogliście lepiej trafić. Prowadzimy skuteczną terapię destrukcyjnych nawyków, takich jak alkoholizm, narkomania, uzależnienie od hazardu, Internetu, od leków, jak też od seksu. Posiadamy wiele lat doświadczenia, jeśli chodzi o skuteczną terapię odwykową, w formie stacjonarnej oraz ambulatoryjnej. Wspieramy naszych podopiecznych i niczym życiodajna oaza na pustyni życiowego zagubienia, jesteśmy przystanią w drodze do ich wstrzemięźliwości.


Multimedia


Książki

  • Internet, komputer, telefon. Jak ustrzec dziecko przed uzależnieniem. Publikacja daje rodzicom wskazówki, jak chronić dziecko przed uzależnieniem od nowych mediów oraz jak działać w przypadkach, gdy dziecko jest uzależnione. Z publikacji dowiesz się, dlaczego trzeba dostrzegać ciemniejszą stronę używania komputerów, tabletów i smartfonów oraz surfowania po Internecie przez dzieci i młodzież oraz jak objawia się uzależnienie od nowych mediów. Poznasz konsekwencje, jakie może ponieść dziecko, uzależniając się od komputera, telefonu komórkowego lub tabletu. W publikacji znajdziesz: mity i prawda o dobrodziejstwach komputera,symptomy zagrożenia uzależnieniem od Internetu oraz 10 wskazówek dla rodziców, jak postępować z dzieckiem uzależnionym od nowych mediów.
  • Dzieci konsoli. Uzależnienie od gier. Gry komputerowe to świetna rozrywka, ale dziecko może się od nich uzależnić - wpaść w nałóg. Jak do tego nie dopuścić? Autorzy definiują, jakie gry są odpowiednie dla poszczególnych grup wiekowych, jak oddziałują na rozwój dziecka, mówią, co robić, gdy dziecko zbyt długo siedzi przed komputerem, kiedy powiedzieć 'dość" i dlaczego.
  • Komputerowy ćpun. Autor od piątego roku życia nałogowo grał w gry przez dwadzieścia lat. Potem zaczął walczyć z uzależnieniem od komputera i wygrał, ale nie była to łatwa droga. W poradniku dzieli się z innymi swoim doświadczeniem. Komputerowy ćpun pomaga również zrozumieć rodzicom, czym są gry komputerowe i dlaczego są tak wciągające. A także, co powinni zrobić, aby wspierać swoje dziecko w wychodzeniu z nałogu. Ta książka nie jest jednak typowym poradnikiem. Jest jednocześnie historią życia nałogowego gracza, który skończył studia, został dziennikarzem, pozostaje w szczęśliwym związku. Mimo wyobcowania i nałogu wrócił do społeczeństwa, a to niesie pociechę i nadzieję.
  • Technopłynność. Człowiek w epoce Internetu: Technopłynny umysł. Według Autora - włoskiego badacza uzależnień od internetu i wpływu technologii cyfrowej na ludzki umysł - w zawrotnym tempie zdążamy w kierunku "nieustającego społeczeństwa", które traci zdolność wyłączenia się. Trwa przy klawiaturze, twittując, udostępniając informacje w dzień i w nocy, w dni powszednie i świąteczne, w domu i w biurze, co może być początkiem potężnego uzależnienia od "połączenia się". W efekcie rewolucja cyfrowa i rzeczywistość wirtualna przejmują, uwypuklają i kształtują pewne cechy płynnego człowieka: narcyzm, pośpiech, wieloznaczność, poszukiwanie emocji i potrzeba niezliczonych relacji w wersji light. Jednak podstawową cechą technpłynnych kontaktów społecznych jest wszechobecność technologii w każdej relacji i jej wyraźna technicyzacja budują nową formę ralacji: połączenie. Jednak w głębi duszy czujemy, że koniec społeczeństwa masowego i przejście do technopłynnej ponowoczesności będzie oznaczać zmierzenie się z narastającą samotnością egzystencjalną i być może ani Facebook ani Twitter, czy inna forma "wirtualnnej społeczności" nie zaspokoi tej niesłabnącej potrzeby "spotkania z kimś innym od siebie", którą odczuwają mężczyźni i kobiety wszystkich epok: pragnienia autentycznego "spotkania z kimś innym" jest na tyle mocne i żywe, że przekroczy granice technopłynnego świata.
  • Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci. Cyfrowa demencja to określenie, którego przed kilku laty użyli południowokoreańscy lekarze do opisania symptomów chorobowych - zarówno psychicznych, jak i fizycznych - będących skutkiem niekontrolowanego korzystania z mediów cyfrowych. Autor, renomowany niemiecki psychiatra i neurobiolog, daje w swojej książce szczegółowy wgląd w istotę i przyczyny tego zjawiska. Naukowiec z całą stanowczością wzywa rodziców do ograniczenia czasu poświęcanego przez dzieci na cyfrową rozrywkę, aby uchronić je przez popadnięciem w cyfrową demencję.
  • Wirtualna osobowość naszych czasów. Mroczna strona e-osobowości. Wpływ Internetu na naszą indywidualną i zbiorową psychikę staje się coraz bardziej oczywisty i coraz bardziej niepokojący. Elias Aboujaoude napisał książkę, która nie tylko jest od wielu lat potrzebna, ale także może się stać współczesną klasyką. Obowiązkowa lektura dla tych wszystkich, którzy codziennie logują się do sieci.


Artykuły

  • Siecioholizm. Pięć podtypów uzależnienia związanego z komputerem wg dr Kimberly Young. Zagrożenia, niebezpieczeństwa. Phishing, jako kradzież tożsamości. Etapy uzależnienia od Internetu.
  • Dziecko i komputer. Psychiczne i fizyczne problemy zdrowotne związane z niekontrolowanym spędzaniem czasu przed komputerem. Agresja, zachowania destrukcyjne i inne zagrożenia dla dziecka. Zasady korzystania z Internetu przez dziecko.


Zestawienia bibliograficzne



Dostępność sprawdzono: 20 czerwca 2017 r.