Młodzieżowe ośrodki wychowawcze
Wersja z dnia 08:15, 27 lip 2018 autorstwa PBWBielsko-Biała (dyskusja | edycje)
Podstawy prawne
Multimedia
- Młodzieżowe ośrodki socjoterapii i młodzieżowe ośrodki wychowawcze w systemie edukacji / Joanna Kulesza. Zadania i historia ośrodków, umieszczanie nieletnich w ośrodku, przykładowe projekty realizowane w MOW, zachowania problemowe wychowanków, monitorowanie i kontrola MOW.
Artykuły
- Doświadczenia i refleksje początkującego wychowawcy w pracy z młodzieżą zdemoralizowaną i upośledzoną umysłowo w młodzieżowym ośrodku wychowawczym / Monika Noszczyk. Artykuł w czasopiśmie Chowanna 2006 nr 2 na stronie 138.
- Wizytacje Krajowego Mechanizmu Prewencji w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii / Justyna Jóźwiak. Zadania Krajowego Mechanizmu Prewencji, formy nieludzkiego lub poniżającego traktowania albo karania, elementy wizytacji, podsumowanie wizytacji w MOW i MOS, wystąpienia generalne Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczące funkcjonowania MOW i MOS.
- Wykaz młodzieżowych ośrodków wychowawczych. Podano dane teleadresowe ośrodków.
- Baza oświatowa. Podano m.in. dane MOW w poszczególnych województwach.
- Usamodzielnianie wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych / Karina Szafrańska. Niezbędna pomoc w procesie usamodzielniania – projekt „Trampolina” i „Damy radę”.
- Funkcjonowanie młodzieżowych ośrodków wychowawczych i młodzieżowych ośrodków socjoterapii w systemie oświaty / Teresa Kaniowska. Działanie młodzieżowych ośrodków wychowawczych, nauczanie wychowanków, przyczyny umieszczenia nieletnich w ośrodku, kadra ośrodka, trudności wychowawcze.
- Młodzieżowe ośrodki wychowawcze i młodzieżowe ośrodki socjoterapii jako ogniwo lokalnej strategii rozwiązywania problemów dzieci i młodzieży / Teresa Kaniowska. Kierowanie nieletnich do ośrodków, historia, stan aktualny i potrzeby MOW-ów, zmiany w prawie, lokalna strategia rozwiązywania problemów społecznych i MOW-y.
Dostępność sprawdzono: 27 lipca 2018 r.