Nikotynizm nieletnich
Wersja z dnia 10:05, 24 kwi 2019 autorstwa E.Kowalewska (dyskusja | edycje)
- Palenie wśród nastolatków – jakie są skutki w okresie dojrzewania? Radosław Korczyk Spis treści: 1. Jak dużo i jak często pali młodzież? 2. Palenie – wpływ na układ nerwowy i układ hormonalny. 3. Łatwiej o zatrucie nikotyną. 4. Na co częściej chorują młodzi palacze? 5. Jak palenie niszczy organizm nastolatka? 6. Nowe zagrożenia – e-papierosy. 7. Jak pomóc dziecku? Serwis wylecz.to zawiera kila artykułów na ten temat, podana jest bibliografia
- Profilaktyka nikotynizmu w szkole Strona WebowaDBP.
- Profilaktyka i leczenie nikotynizmu Powody wczesnego palenia, skutki choroby nikotynowej, negatywne objawy odstawienia nikotyny, metody pomocy młodym, preparaty dla uzależnionych.
- Palenie tytoniu a płuca Wpływ palenia tytoniu na płuca.
- Palenie w chorobach płuc Palenie w chorobach płuc.
- Papierosy elektroniczne Papierosy elektroniczne, zwane potocznie e-papierosami.
- Problem nikotynizmu Strona poświęcona różnorodnym zagadnieniom związanym z problemem nikotynizmu.
- Wpływ palenia tytoniu na stan zdrowia dzieci i młodzieży Serwis medycyna praktyczna dla pacjentów.
- Co jest bardziej niezdrowe - dopalacze czy e-papieros Zestawienie bibliograficzne w wyborze sporządzone przez wydział gromadzenia i opracowania zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie.
- Nie spalaj się! Strona firmowana przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Celem Programu „Nie spalaj się! #WUModa na niepalenie” jest pomoc pracownikom, studentom oraz doktorantom Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w zerwaniu z nałogiem palenia tytoniu oraz stworzenie ku temu przyjaznej atmosfery na Uczelni.
Dostępność sprawdzono: 28 stycznia 2019 r.