Bezrobocie młodzieży: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Linia 16: | Linia 16: | ||
'''EDUKACJA – baza bibliograficzna artykułów z czasopism''' | '''EDUKACJA – baza bibliograficzna artykułów z czasopism''' | ||
− | *[https://aleph.dbp. | + | *[https://aleph.dbp.dolnyslask.pl/F?func=find-b&find_code=WRD&request=m%C5%82odzie%C5%BC+bezrobocie&adjacent=N&local_base=DBP03&x=0&y=0&filter_code_2=WYR&filter_request_2=&filter_code_3=WYR&filter_request_3= Młodzież bezrobocie] ''wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.'' |
Wersja z 13:21, 7 paź 2021
Portale, serwisy
- Bezrobocie młodych to wyniki wyszukiwania tekstów m.in. o młodych bezrobotnych na stronie czasopisma Forbes.
- Fundusze unijne dla bezrobotnych wyniki wyszukiwania artykułów w serwisie GazetaPrawna.pl.
- Sytuacja na rynku pracy osób młodych to zbiór raportów związanych z bezrobociem osób młodych za lata 2009-2019 opublikowanych na wortalu Publicznych Służb Zatrudnienia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społeczenej.
EDUKACJA – baza bibliograficzna artykułów z czasopism
- Młodzież bezrobocie wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.
Książki
- Bezrobocie młodzieży i integracja ludzi młodych na rynku pracy: sprawozdania z kontroli opublikowane w latach 2013-2017 to publikacja Komitetu Kontaktowego Najwyższych Organów Kontroli Państw Unii Europejskiej, dotycząca zatrudnienia ludzi młodych oraz roli UE i państw członkowskich w tej dziedzinie polityki.
- Młodzi na rynku pracy (lipiec 2010) to broszura powstała w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Artykuły
- Wysokie bezrobocie wśród młodych. Zostaniemy drugą Hiszpanią / Jakub Szymczak. Artykuł dotyczy zmiany definicji bezrobocia w europejskiej metodologii i jej wpływu na pozycję Polski na tle innych krajów.
- Z dyplomem na garnuszku u rodziców / Aleksandra Fandrejewska. Artykuł dotyczy młodych ludzi w trakcie i po studiach mieszkających z rodzicami. Autorka analizuje badania związane z tym tematem.
- Jak wykorzystać potencjalne nadwyżki podaży pracy, zwłaszcza młodzieży w interesie Polski i UE? to wystąpienie prof. Mieczysława Kabaja, zawierające prognozy dotyczące wzrostu stopy bezrobocia wśród młodzieży.
- Unia Europejska szykuje pomoc dla młodych bezrobotnych / Hubert Rabiega. Artykuł dotyczy wsparcia finansowego państw Unii Europejskiej w walce z dużą liczbą bezrobotnych wśród świeżo upieczonych absolwentów szkół wyższych.
- Bezrobocie wśród polskiej młodzieży i jego dynamika / Beata Jakimiuk. Artykuł ukazuje problem bezrobocia osób młodych, diagnoza i ocenę ich sytuacji na podstawie literatury związanej z tematem oraz danych GUS. Publikacja zamieszczona w czasopiśmie „Annales Universitatis Mariae Curie-Skłodowska. Sectio J. Paedagogia-Psychologia” Vol 30, No 4 (2017).
Dostępność sprawdzono: 7 października 2021 r.