Edukacja międzykulturowa: Różnice pomiędzy wersjami

Z linki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 51: Linia 51:
  
  
Dostępność sprawdzono: 21 grudnia 2020 r.
+
Dostępność sprawdzono: 05.01.2021 r.

Wersja z 13:55, 5 sty 2021

{{Hasla |tytuł= |treść= Definicje


Scenariusze zajęć, konspekty


Programy


Portale, serwisy, fora

  • Towarzystwo Demokratyczne Wschód. Portal prowadzony przez Towarzystwo Demokratyczne "Wschód". W zakładce "Materiały edukacyjne" znajdują się scenariusze zajęć przygotowane w ramach projektu edukacji rozwojowej współfinansowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji na takie tematy jak : "Dziecko wietnamskie w polskiej szkole", "Dziecko ukraińskie w polskiej szkole", "Muzułmanie w Polsce oraz na świecie".


EDUKACJA – baza bibliograficzna artykułów z czasopism

  • Edukacja międzykulturowa wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


Książki

  • Edukacja międzykulturowa – konteksty : od tożsamości po język międzynarodowy / Przemysław Paweł Grzybowski Ideą przewodnią publikacji jest ukazanie rozległości i atrakcyjności problematyki zróżnicowania kulturowego w różnych kontekstach – zwłaszcza edukacyjnym, na podstawie dostępnej literatury przedmiotu. Książka ta może służyć jako praktyczna pomoc naukowa uczestnikom wykładów fakultatywnych i innych zajęć na temat edukacji międzykulturowej oraz problemów pokrewnych. Może być również źródłem inspiracji dla studentów, nauczycieli, specjalistów w dziedzinie nauk społecznych.
  • Edukacja międzykulturowa Druga część Pakietu Edukacyjnego Pozaformalnej Akademii Jakości Projektu. Publikacja skierowana do osób, które już realizowały projekty, mają pewne doświadczenia z tym związane oraz chcą pogłębiać wiedzę i umiejętności.
  • Edukacja międzykulturowa w Polsce wobec nowych wyzwań Publikacja jest opracowaniem pod red. Artura Paszko i stanowi pokłosie konferencji, której celem było pochylenie się nad stanem pedagogiki międzykulturowej w Polsce w przededniu akcesji Polski do UE, zakładając, że integracja stworzy nową jakość, zintensyfikuje migracje i poszerzy wielokulturową przestrzeń Polaków.


Artykuły

  • Edukacja międzykulturowa w moim działaniu pedagogicznym / Teresa Buszman Refleksje autorki na temat edukacji międzykulturowej w zjednoczonej Europie. Artykuł obejmuje scenariusz zajęć przeznaczony dla edukacji przedszkolnej i dzieci w młodszym wieku szkolnym, dotyczący budzenia zainteresowania życiem ludzi w innych krajach i kształtowania przyjaznego stosunku do dzieci o innym kolorze skóry. Scenariusz.


Dostępność sprawdzono: 05.01.2021 r.