Wychowanie fizyczne: Różnice pomiędzy wersjami

Z linki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 62: Linia 62:
 
*[http://www.wiw.pl/szkoly/studia.asp?id1=9&id2=3  Kierunki wychowania fizycznego]''Przewodnik po polskich szkołach wyższych Informacje o kierunkach studiów  i egzaminach na wszystkich uczelniach wyższych  w Polsce, łącznie z adresami, telefonami i adresami internetowymi (jeśli istnieją).''
 
*[http://www.wiw.pl/szkoly/studia.asp?id1=9&id2=3  Kierunki wychowania fizycznego]''Przewodnik po polskich szkołach wyższych Informacje o kierunkach studiów  i egzaminach na wszystkich uczelniach wyższych  w Polsce, łącznie z adresami, telefonami i adresami internetowymi (jeśli istnieją).''
  
| stopka= 6 kwietnia 2020 r.
+
| stopka= 27 października 2020 r.
 
}}
 
}}

Wersja z 13:13, 27 paź 2020


Definicje

  • Wychowanie fizyczneHasło Wolnej Encyklopedii Internetowej - Wikipedia. Zawiera wyjaśnienie pojęcia.


Programy, podręcznik

  • Nauczyciel i uczeń wyzwaniem dla przyszłościPełen tekst podręcznika akademickiego, wydanego przez Fundację na Rzecz AWF im. E. Piaseckiego w Poznaniu, zamieszczony w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej. Szeroka tematyka dotycząca teoretycznych i praktycznych aspektów zawodu nauczyciela w-f i jego pracy (np. obszerny artykuł o wypaleniu zawodowym), artykuły teoretyczne i praktyczne z zakresu kultury fizycznej.


Portale, serwisy, fora

  • Blog z zakresu wychowania fizycznego I Blog na którym można znaleźć nie tylko wpisy zakresu wychowania fizycznego, sportu, ale także filmu, recenzje książek etc. Autor stara się kreować pozytywny wizerunek wychowania fizycznego w Polsce.
  • Wychowanie fizyczne.plStrona nauczycieli wychowania fizycznego zawiera stałe pozycje serwisu, są to: przepisy prawne, plany metodyczne lekcji ( w ujęciu czynnościowym, zestawy ćwiczeń, gry i zabawy), plany wynikowe, programy autorskie, systemy oceniania, testy sprawności, ocenianie, awans zawodowy, zawody szkolne, regulaminy, prezentacje multimedialne, literatura WF, publikacje badania porównawcze, ankiety.
  • Fundacja Systemu Rozwoju EdukacjiWychowanie fizyczne w szkole przyczynia się nie tylko do podnoszenia sprawności i zachowania zdrowia uczniów, ale również kształtuje ich podejście do aktywności fizycznej w całym późniejszym życiu.
  • Nwf - blog dla nauczycieli WFNauczyciel znajdzie nie tylko ciekawe pomysły na zajęcia, ale wsparcie we wszystkich innych sferach pracy w szkole.


Baza bibliograficzna EDUKACJA

  • Wychowanie fizyczne - dydaktyka wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


Książki


Czasopisma

  • Wychowanie fizyczne i sportKwartalnik naukowy wydawany przez badaczy z Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, poświęconym szeroko rozumianym zagadnieniom związanym z uprawianiem sportu, propagowaniem i nauczaniem aktywnego trybu życia, różnym formom szkolnej edukacji fizycznej oraz związkom między zdrowiem i systematyczną aktywnością fizyczną. "
  • Wychowanie fizyczne w szkoleCzasopismo w którym znajdziesz odpowiedź na niezwykle ważny obecnie problem niechęci uczniów do uczestnictwa w lekcjach WF. Jeżeli poszukujesz gotowych scenariuszy zajęć i porad, regulaminów bezpieczeństwa, pomysłów które pozwolą Ci uatrakcyjnić lekcje. Chcesz, aby Twoje zajęcia zawsze cieszyły się powodzeniem wśród uczniów lub poznać opinie i rady praktyków, ekspertów, trenerów i nauczycieli z długoletnim doświadczeniem "
  • Wychowanie Fizyczne i ZdrowotneDwumiesięcznik adresowany do nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów szkolnych klubów sportowych oraz studentów uczelni wychowania fizycznego. Jest to przewodnik po najpopularniejszych dyscyplinach sportu. W każdym numerze zamieszczamy scenariusze i osnowy, które z powodzeniem można wykorzystać na zajęciach. Głównym przesłaniem czasopisma jest przygotowanie ciekawych zajęć, zwiększenie aktywności oraz wyników sportowych dzieci i młodzieży. "


Artykuły

  • Wychowanie fizyczne w szkole – nowe publikacje dla dyrektorów szkół, nauczycieli i rodzicówZapraszamy do zapoznania się z artykułami: „Wychowanie fizyczne w szkole. Informacja dla rodziców” i „Wychowanie fizyczne w szkole. Informacja dla dyrektorów szkół i nauczycieli” autorstwa dr Anny Rogackiej. Autorka omawia zagadnienia dotyczące organizacji zajęć oraz aktywnego udziału uczniów w zajęciach wychowania fizycznego, a także system oceniania oraz rolę rodziców i opiekunów w tworzeniu szkolnego wychowania fizycznego w szkole.
  • Publikacje edukacyjne www.publikacje.edu.plArchiwum publikacji od 2002 roku dotyczących wychowania fizycznego, wychowanie zdrowotne, gimnastyka korekcyjna, higiena (artykuły, scenariusze, aplikacje, konspekty zajęć, itp.)
  • Kierunki wychowania fizycznegoPrzewodnik po polskich szkołach wyższych Informacje o kierunkach studiów i egzaminach na wszystkich uczelniach wyższych w Polsce, łącznie z adresami, telefonami i adresami internetowymi (jeśli istnieją).



Dostępność sprawdzono: 27 października 2020 r.