Arteterapia: Różnice pomiędzy wersjami

Z linki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Anulowanie wersji 12208 autorstwa E.Kowalewska (dyskusja))
Znacznik: Anulowanie edycji
 
Linia 92: Linia 92:
  
  
| stopka=30 listopada 2022 r.
+
| stopka=30 maja 2023 r.
 
}}
 
}}

Aktualna wersja na dzień 08:10, 30 maj 2023


 


Definicje

  • Arteterapia - definicja pochodząca z zasobów Wolnej encyklopedii Wikipedia.


Portale, serwisy


Książka


Programy


Baza bibliograficzna EDUKACJA

  • Arteterapia wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


WEBowaDBP

  • Arteterapia wyselekcjonowane materiały, opublikowane w WEBowejDBP, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu i jej filiach, do wykorzystania w pracy nauczycieli oraz innych pracowników szkół i placówek oświatowych.


Multimedia


Artykuły

  • Arteterapia w pracy pedagogicznej / Beata Skwarek, Wita Szulc. Artykuł omawiający teorię arteterapii oraz badania uczestników konferencji „Sztuka i terapia w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi”. Publikacja zamieszczona w Zeszytach Naukowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy 2017, nr 22.
  • Arteterapia : próba charakterystyki zjawiska / Sylwia Gagracz. Artykuł omawiający historię i rodzaje arteterapii, praktyczne stosowanie metod arteterapeutycznych, szkolenia w tym zakresie, opisujący propozycję zajęć terapeutycznych dla eurosierot. Publikacja zamieszczona w Repozytorium Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  • Arteterapia i jej zastosowanie w obszarze edukacji / Anna Korbut. Artykuł omawiający szerokie spektrum oddziaływania różnych form arteterapii, rolę arteterapeuty, wpływ technik arteterapeutycznych na dzieci i młodzież. Publikacja zamieszczona na stronie czasopisma Edukacja Elementarna w Teorii i Praktyce 2016, nr 3.
  • Arteterapia i sztuka w terapii / Iwona Bugajska-Bigos. Artykuł omawiający zastosowanie arteterapii w praktyce na przykładzie przeprowadzonych zajęć z osobami niepełnosprawnymi (arteterapia niedyrektywna). Opisano rezultaty tych zajęć i pojawiające się uczucia i emocje. Publikacja zamieszczona na stronie czasopisma Eruditio et Ars 2018, nr 1.
  • Arteterapia – nowy obszar kształcenia pedagogów? / Edyta Nieduziak. Artykuł omawiający przygotowanie arteteraputów do pracy, działalność badawczą adeptów arteterapii i ośrodków badawczych, popularyzację arteterapii poprzez wydawanie książek i organizowanie konferencji. Publikacja zamieszczona na stronie czasopisma Pedagogika Szkoły Wyższej 2012, nr 2.


Zestawienia bibliograficzne



Dostępność sprawdzono: 30 maja 2023 r.