Metoda Dobrego Startu: Różnice pomiędzy wersjami

Z linki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 16: Linia 16:
 
'''Baza bibliograficzna EDUKACJA'''
 
'''Baza bibliograficzna EDUKACJA'''
  
*[https://aleph.dbp.wroc.pl/F?func=find-b&find_code=WKR&request=metoda+dobrego+startu&adjacent=N&local_base=DBP03&x=55&y=6&filter_code_2=WYR&filter_request_2=&filter_code_3=WYR&filter_request_3= Metoda Dobrego Startu] ''wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.''
+
*[https://aleph.dbp.dolnyslask.pl/F?func=find-b&find_code=WKR&request=metoda+dobrego+startu&adjacent=N&local_base=DBP03&x=55&y=6&filter_code_2=WYR&filter_request_2=&filter_code_3=WYR&filter_request_3= Metoda Dobrego Startu] ''wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.''
  
  

Wersja z 12:38, 25 maj 2022


Definicje


Portale, serwisy


Baza bibliograficzna EDUKACJA

  • Metoda Dobrego Startu wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


Artykuły

  • Metoda Dobrego Startu Informacje na temat Metody Dobrego Startu na portalu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP. W artykule omówiono tę metodę wspierania rozwoju, której celem jest aktywizowanie rozwoju funkcji psychomotorycznych i ich integracji oraz korygowanie zaburzeń rozwoju, co stwarza warunki prawidłowego procesu uczenia się. Opisano główne założenia metody Bon-Départ oraz szczegółowo opisano schemat organizacyjny zajęć przeprowadzonych z wykorzystaniem tej metody.
  • Metoda Dobrego Startu w pracy z dzieckiem w przedszkolu W artykule szczegółowo omówiono zagadnienia związane z Metodą Dobrego Startu. Wyszczególniono narzędzia niezbędne w posługiwaniu się tą metodą. Artykuł zawiera też zestawy ćwiczeń ruchowych, ruchowo-słuchowych i ruchowo-słuchowo-wzrokowych, podział zajęć ze względu na ich organizację oraz tabelę z zestawem wzorów dla dzieci 5-letnich.
  • Zmodyfikowana Metoda Dobrego Startu Artykuł na portalu Nie-grzeczne dzieci. Omówiono w nim podstawowe informacje dotyczące Metody "Dobrego startu" (autorstwa Marty Bogdanowicz), która jest modyfikacją metody „Bon départ”. Szczegółowo opisano schemat, według którego zawsze przebiegają zajęcia, na których wykorzystuje się Metodę Dobrego Startu. Wspomniano również o Skali Obserwacji Zachowania, którą opracowała Marta Bogdanowicz w celu badania efektywności Metody Dobrego Startu w odniesieniu do dzieci autystycznych.
  • Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz Artykuł na temat Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz. W artykule zawarto rozdziały, takie jak: "W czym może pomóc MDS?", "Na czym dokładnie polega MDS?", "Zajęcia właściwe (ćwiczenia ruchowe, ćwiczenia ruchowo-słuchowe, ćwiczenia ruchowo-słuchowo-wzrokowe)".
  • Metoda Dobrego Startu / Lucyna Wyskowska Artykuł na temat Metody Dobrego Startu na portalu przedszkola.edu.pl. Zawarto w nim informacje o celach, metodach i podstawie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem Metody Dobrego Startu. Omówiono trzy podstawowe formy tej metody, struktury zajęć prowadzonych MDS oraz kolejne fazy ćwiczeń.



Dostępność sprawdzono: 10 lutego 2022 r.