Metoda Dobrego Startu: Różnice pomiędzy wersjami

Z linki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m
Linia 37: Linia 37:
  
  
| stopka= 10 sierpnia 2020 r.
+
| stopka= 28 września 2020 r.
 
}}
 
}}

Wersja z 09:31, 28 wrz 2020


Definicje


Portale, serwisy


Baza bibliograficzna EDUKACJA

  • Metoda Dobrego Startu wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


Artykuły

  • Metoda Dobrego Startu Informacje na temat Metody Dobrego Startu na portalu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP. W artykule omówiono tę metodę wspierania rozwoju, której celem jest aktywizowanie rozwoju funkcji psychomotorycznych i ich integracji oraz korygowanie zaburzeń rozwoju, co stwarza warunki prawidłowego procesu uczenia się. Opisano główne założenia metody Bon-Départ oraz szczegółowo opisano schemat organizacyjny zajęć przeprowadzonych z wykorzystaniem tej metody.
  • Metoda Dobrego Startu w pracy z dzieckiem w przedszkolu W artykule szczegółowo omówiono zagadnienia związane z Metodą Dobrego Startu. Wyszczególniono narzędzia niezbędne w posługiwaniu się tą metodą. Artykuł zawiera też zestawy ćwiczeń ruchowych, ruchowo-słuchowych i ruchowo-słuchowo-wzrokowych, podział zajęć ze względu na ich organizację oraz tabelę z zestawem wzorów dla dzieci 5-letnich.


Zestawienia bibliograficzne



Dostępność sprawdzono: 28 września 2020 r.