ADHD: Różnice pomiędzy wersjami

Z linki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 63: Linia 63:
 
'''Filmy:'''
 
'''Filmy:'''
  
*[https://www.youtube.com/watch?v=FAIXzenol1g"Jak rozpoznać i postępować z dziećmi chorującymi na ADHD ?"]  Dr Nela Grzegorczyk-Dłuciak o zaburzeniach
+
*[https://www.youtube.com/watch?v=FAIXzenol1g"Jak rozpoznać i postępować z dziećmi chorującymi na ADHD ?"]  Dr Nela Grzegorczyk-Dłuciak o zaburzeniach rozwojowych dzieci, wtym o ADHD. Film zawiera wskazówki dla rodziców jak postępować z dziećmi chorymi.
rozwojowych dzieci, wtym o ADHD. Film zawiera wskazówki dla rodziców jak postępować z dziećmi chorymi.
 
  
 
*[https://www.youtube.com/watch?v=wqgQ2UXy_rI"ADHD i nieśmiałość"] Wykład dr Aleksandry Piotrowskiej przygotowany na zlecenie PWN o wychowaniu i pracy z dziećmi wykazującymi cechy ADHD lub nieśmiałości.
 
*[https://www.youtube.com/watch?v=wqgQ2UXy_rI"ADHD i nieśmiałość"] Wykład dr Aleksandry Piotrowskiej przygotowany na zlecenie PWN o wychowaniu i pracy z dziećmi wykazującymi cechy ADHD lub nieśmiałości.

Wersja z 09:59, 4 maj 2020


  • Awans.net ADHD.. Na stronie znajdują się linki do artykułów na temat ADHD. Autorka, pani Irena Wielowiejska - Comi, jest cenionym specjalistą w tej dziedzinie.
  • Plasterek.pl to społecznościowy portal psychologiczny zawierający artykuły i porady psychologiczne online. Można tu nie tylko znaleźć artykuły dotyczące ADHD ale również skontaktować się z psychologiem.
  • "ADHD" Co to jest ADHD ? Jakie są jego oznaki i jak je leczyć ? Odpowiedź na te pytania można znaleźć na stronie "Kids Health".
  • "Dziecko z ADHD w szkole i przedszkolu"Publikacja zawiera informacje dla pedagogów i opiekunów. Została sfinansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach rządowego programu Bezpieczna i Przyjazna Szkoła, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.
  • "Uczeń z ADHD - wyzwaniem dla rodzica, nauczyciela i psychologa." Autorką pracy na temat ADHD jest Pani Agnieszka Piekutowska z UKSW. W swojej pracy wyjaśnia nam definicję, przyczyny, klasyfikację i objawy ADHD. W dalszej części możemy zapoznać się ze wskazówkami do pracy z dzieckiem w szkole i w domu. Następnie zaprezentowane są metody skierowane na dziecko. Została zamieszczona również bibliografia na temat ADHD.


Artykuły:

  • "Historia zaburzenia hiperkinetycznego ADHD na Świecie i w Polsce" autorstwa Izabeli Gorzkowskiej i Jerzego Samochowca z Uniw. Szczecińskiego. Autorzy przedstawiają historię ADHD z uwzględnieniem opisów historycznych tej choroby oraz ukazują nam sposób współczesnej diagnozy symptomów ADHD z zastosowaniem kryteriów ICD-10 i DSM IV-TR.
  • "Dziecko z ADHD wyzwaniem dla nauczycieli i rodziców"Autorka, doktor Jolanta Szada-Borzyszkowska, przedstawia w tym artykule etiologię zjawiska ADHD, częstość występowania, kryteria rozpoznania i przejawy choroby. Następnie przedstawione są poszczególne metody terapii ADHD i ich pozytywne możliwości.
  • "ADHD u dorosłych: objawy i leczenie" Jakie są przyczyny i objawy ADHD ? Jakich problemów doświadczają osoby dorosłe chorujące na tę przypadłość ? Jak można pomóc chorym na ADHD ?
  • "ADHD – plaga XXI wieku?" Artykuł przedstawia historyczne aspekty formacji diagnozy ADHD, etiologię choroby, współwystępowanie z innymi chorobami oraz sposoby jej leczenia, uwzględniając również osoby dorosłe.
  • "Leczenie ADHD" Co to jest ADHD, jakie są jego objawy i jak należy postępować z dzieckiem chorym na to schorzenie ? Artykuł pani Agnieszki Chojnackiej – psychologa dziecięcego.
  • "ADHD - poradnik dla rodziców." Artykuł przedstawia objawy ADHD oraz trudności jakie przeżywa chore dziecko. Jest tu mnóstwo porad, jak pomóc dziecku w przezwyciężeniu jego ograniczeń. Pozwala spojrzeć na problemy chorego z większym zrozumieniem.


Filmy:

  • "ADHD i nieśmiałość" Wykład dr Aleksandry Piotrowskiej przygotowany na zlecenie PWN o wychowaniu i pracy z dziećmi wykazującymi cechy ADHD lub nieśmiałości.


Baza bibliograficzna EDUKACJA

  • ADHD / nadpobudliwość wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


WEBowaDBP

  • Dziecko z ADHD wyselekcjonowane materiały, opublikowane w WEBowejDBP, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu i jej filiach, do wykorzystania w pracy nauczycieli oraz innych pracowników szkół i placówek oświatowych.


Zestawienia bibliograficzne:



Dostępność sprawdzono: 13 marca 2020 r.