Szkolnictwo specjalne: Różnice pomiędzy wersjami

Z linki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 73: Linia 73:
 
*[http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/914707,ksztalcenie-dzieci-niepelnosprawnych-2015-2016.html  Kształcenie uczniów niepełnosprawnych. Nowe przepisy 2015-2016 / Hubert Rabiega] Artykuł dotyczy zmieniających się przepisów dotyczących kształcenia specjalnego w roku szkolnym 2015/2016.
 
*[http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/914707,ksztalcenie-dzieci-niepelnosprawnych-2015-2016.html  Kształcenie uczniów niepełnosprawnych. Nowe przepisy 2015-2016 / Hubert Rabiega] Artykuł dotyczy zmieniających się przepisów dotyczących kształcenia specjalnego w roku szkolnym 2015/2016.
  
*[http://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/1308935,Szkolnictwo-specjalne-w-Polsce-Silny-filar-edukacji Artykuł w Polskim Radiu "Trójka" o szkolnictwie specjalnym]
+
*[http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Niepelnosprawnosc/Niepelnosprawnosc-r2014-t-n14/Niepelnosprawnosc-r2014-t-n14-s124-133/Niepelnosprawnosc-r2014-t-n14-s124-133.pdf Edukacja uczniów głębiej i głęboko niepełnosprawnych w Polsce, Anglii i Republice Czeskiej : wybrane aspekty / Magdalena Bełza] Artykuł dotyczy trendów i tendencji w edukacji uczniów niepełnosprawnych w wybranych krajach.
  
*[http://biurose.sejm.gov.pl/teksty/i-635.htm Artykuł z Biura Sejmowego opisujący stan szkolnictwa specjalnego Kształcenie osób niepełnosprawnych w Polsce - stan obecny i perspektywy]
+
*[http://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/1308935,Szkolnictwo-specjalne-w-Polsce-Silny-filar-edukacji Szkolnictwo specjalne w Polsce. Silny filar edukacji] Audycja w ramach Klubu Trójki dotycząca zagadnienia szkolnictwa specjalnego.
  
 
'''Definicje'''
 
'''Definicje'''

Wersja z 10:41, 20 sty 2021



Programy, podręczniki


  • Materiały ćwiczeniowe dla uczniów niepełnosprawnych dostosowane do nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego

Scenariusze zajęć, konspekty


Podstawy prawne


Portale, fora

  • Niepełnosprawni.pl Prowadzony przez Integrację portal niepelnosprawni.pl to największy i najbardziej popularny serwis informacyjny w Polsce poruszający tematykę niepełnosprawności. Portal istnieje od 2003 r. Portal przekazuje wiadomości z kraju i ze świata oraz prezentuje artykuły i porady z zakresu prawa, systemu orzecznictwa, aktualnych ulg i uprawnień dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.
  • Strona projektu Wszystko jasne Celem projektu jest prowadzenie kontroli obywatelskiej nad funkcjonowaniem instytucji państwowych i samorządowych, przestrzeganiem przez nie reguł dobrego rządzenia w oparciu o kryteria legalność i celowość, monitorowanie procesu stanowienia prawa oświatowego i skutków wdrażania regulacji prawnych dotyczących ucznia niepełnosprawnego. Projekt z dniem 31.12.2018 został zakończony.
  • Portal polskiautyzm.pl powstał z inicjatywy grupy specjalistów, pracujących z osobami ze spektrum autyzmu w różnych środowiskach. Polskiautyzm.pl ułatwia dostęp do rzetelnej wiedzy na temat autyzmu.
  • "Meritum" Numer drugi czasopisma, w którym znajduje się szereg artykułów z zakresu szkolnictwa specjalnego.


Baza bibliograficzna EDUKACJA

  • Szkolnictwo specjalne wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.

Multimedia

Artykuły

  • Artykuł w serwisie Pedagog Szkolny analizujący Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 9 sierpnia w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym
  • Krakowskie szkolnictwo specjalne. Artykuł opisuje stan szkolnictwa specjalnego w Krakowie. Zawiera też odnośnik do Krakowskiego Informatora dla Osób Niepełnosprawnych.

Definicje

  • Pedagogika specjalna - definicja zagadnienia pochodząca z zasobów wolnej encyklopedii Wikipedia. Wzbogacona o historię Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej.



Dostępność sprawdzono: 19 stycznia 2021 r.