Język francuski: Różnice pomiędzy wersjami

Z linki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 50: Linia 50:
  
  
| stopka=30 marca 2020 r.
+
| stopka=29 września 2020 r.
 
}}
 
}}

Wersja z 09:54, 13 paź 2020


Programy


Portale, serwisy

  • Instytut Francuski Polska zajmujący się promocją kultury i języka francuskiego. Na portalu podano warunki wyjazdów do Francji, a także umieszczono dział dla nauczycieli: materiały pedagogiczne i zawodowe, szkolenia.


Baza bibliograficzna EDUKACJA

  • Język francuski - dydaktyka wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


Książki


Czasopisma

  • Języki Obce w Szkole to czasopismo dostępne w Bibliotece Cyfrowej Ośrodka Rozwoju Edukacji. Można przeglądać niektóre numery, które ukazały się w latach 2000-2009.


Artykuły

  • Projekt dydaktyczny z języka francuskiego / Małgorzata Wiczkowska. Artykuł będący projektem edukacyjnym obejmującym prezentację w dowolnej formie dotyczącą wspomnień z rzeczywistej lub wymyślonej podróży. Podano kryteria oceny i przykładową kartę oceny. Projekt przeznaczony jest dla uczniów uczących się języka do podstaw drugi rok. Publikacja na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.
  • Tekst literacki w nauce języka francuskiego / Grażyna Wójcik. Artykuł omawiający poezję i prozę francuską w podręcznikach do nauczania tego języka, propozycje metod zastosowania literatury francuskiej na lekcjach języka francuskiego, propozycje dwóch lekcji o bajkopisarzu Jeanie de La Fontaine przeznaczonych dla klas ponadgimnazjalnych. Publikacja w czasopiśmie „Języki Obce w Szkole” nr 4, 2003.


Zestawienie bibliograficzne



Dostępność sprawdzono: 29 września 2020 r.