logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

Biblioteczne podcasty

My też opowiadamy o książkach - zapraszamy do słuchania podcastów promujących nasze zbiory, ale przede wszystkim ciekawe i ważne publikacje oraz czytanie. Mobilnie, wtedy kiedy możesz i wtedy kiedy chcesz.

Proponujemy trzy tematyczne bloki:

  • Kwadrans z książką i nie tylko - to biblioteczny projekt promujący zasoby Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu. Jest on adresowany do wszystkich użytkowników, a w szczególności tych, którzy lubią słuchać... Zapraszamy Państwa na nasze konto z podcastami, na którym publikuejmy nagrania recenzji polecanych książkek z dziedziny pedagogicznej.
  • Na półce biblioterapeuty - to zaproszenie dla nauczycieli bibliotekarzy i pedagogów, którzy poszukują książek przydatnych w biblioterapii. Propozycje tam umieszczone mogą okazać się pomocne dla nauczycieli, którzy chcą znaleźć lekturę na dany problem nurtujący uczniów.
  • Artykuły dla nauczycieli – polecam - w dziale pojawią się nowe interesujące artykuły z zakresu pedagogiki i psychologii. 
  • Co to za książka? - miejsce pełne tematycznych zagadek literackich. Czy wiesz z jakiej książki pochodzi czytany fragment książki? Wysłuchaj fragmentu i odgadnij tytuł książki. Zapraszamy do zabawy.

Kwadrans z książkąNa półce biblioterapeutyArtykuły dla nauczycieli - polecamCo to za książka?

 

Wszystkie podcasty publikujemy w serwisie Anchor na stronach:

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Biblioteki

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu