logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

no food 154333 1280

Poradnik dla rodziców dzieci od 4 do 18 lat.

W Polsce, wśród dzieci w wieku szkolnym, na nadwagę i otyłość cierpi co piąty chłopiec i co siódma     dziewczynka. Z tych statystyk widać, że otyłość dzieci i młodzieży staje się wyzwaniem nie tylko dla zdrowia   publicznego, ale i samych młodych ludzi i ich rodzin.

Ilość dzieci z nadwagą i otyłością w Polsce.

Nadwaga i otyłość u dzieci to w Polsce już prawdziwa epidemia. Z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że w ciągu ostatnich 20 lat w naszym kraju trzykrotnie wzrosła liczba dzieci z nadwagą. Polskie 11-latki są grubsze niż ich rówieśnicy w Europie i USA. Skala problemu narasta – naukowcy mówią wręcz o epidemii otyłości wśród młodego pokolenia.

Przyczyny, leczenie, zapobieganie.

Już co piąte dziecko w wieku szkolnym ma problemy z nadwagą lub otyłością. A to prosta droga do rozwoju wielu chorób przewlekłych i skrócenia życia.

Otyłość dzieci i młodzieży. Współczesne problemy w profilaktyce i terapii.

Czy to prawda, że coraz więcej jest otyłych dzieci w Polsce? Czy otyłość u dzieci jest niebezpieczna? W materiale m.in. epidemiologia i powikłania otyłości, otyłość wśród dzieci od lat 90 w Polsce, otyłość wśród dzieci na świecie, prognozy, czynniki genetyczne, okresy krytyczne rozwoju otyłości, oraz o tym co grozi otyłym dzieciom. 

Co piąte dziecko w wieku szkolnym ma nadwagę. 

Jak zatrzymać epidemię otyłości w Polsce? Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. - Ktokolwiek zostanie prezydentem RP, powinien dopilnować, by powstały programy edukacyjne i zostały jak najszybciej wprowadzone w życie - apelują eksperci. Inaczej zaleje nas fala chorób.

Nadwaga i otyłość u dzieci i młodzieży.

Rozpowszechnienie nadwagi i otyłości wśród osób dorosłych a także wśród dzieci i młodzieży w różnych społecznościach osiąga obecnie rozmiary ogólnoświatowej epidemii. Otyłość staje się dominującą przyczyną wielu przewlekłych chorób prowadząc do utraty zdrowia a nawet zgonu. Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) podają, że w 2000 r. już ponad 300 mln dorosłych zaklasyfikowanych zostało jako osoby otyłe, z czego 132 mln w krajach rozwiniętych i 170 mln w innych regionach świata.

Jak zatrzymać epidemię otyłości wśród dzieci i młodzieży.

Już ponad 20 proc. polskich dzieci i nastolatków zmaga się z nadwagą lub otyłością. Bez podjęcia zdecydowanej i zakrojonej na szeroką skalę walki z tym problemem młode pokolenie Polaków czeka ponura przyszłość. Może ono żyć krócej od pokolenia swoich rodziców z powodu licznych chorób przewlekłych i powikłań związanych z nadmierną masą ciała. Co możemy zrobić, aby do tego nie dopuścić? Instytut Żywności i Żywienia znalazł na to skuteczny sposób. 

 

 

 

Już co piąte dziecko w wieku szkolnym ma problemy z nadwagą lub otyłością. A to prosta droga do rozwoju wielu chorób przewlekłych i skrócenia życia. Jakie są przyczyny otyłości u dzieci i jak im zapobiegać? Okazuje się, że ryzyko nadwagi i otyłości zmniejsza nie tylko kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych w dzieciństwie, ale też odpowiedni sposób odżywiania w czasie ciąży oraz karmienie piersią.

http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/otylosc/otylosc-u-dzieci-przyczyny-leczenie-zapobieganie_43108.html
Już co piąte dziecko w wieku szkolnym ma problemy z nadwagą lub otyłością. A to prosta droga do rozwoju wielu chorób przewlekłych i skrócenia życia. Jakie są przyczyny otyłości u dzieci i jak im zapobiegać? Okazuje się, że ryzyko nadwagi i otyłości zmniejsza nie tylko kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych w dzieciństwie, ale też odpowiedni sposób odżywiania w czasie ciąży oraz karmienie piersią.

http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/otylosc/otylosc-u-dzieci-przyczyny-leczenie-zapobieganie_43108.ht

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Bibliotekiissuu Bibliotekipinterest Biblioteki/

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu