logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 Facebook Biblioteki  Twitter Biblioteki  instagram Biblioteki  Odnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książek  youtube Biblioteki

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

hands 598146 180

Depresja młodzieńcza. ...Smutny, agresywny, przestał się uczyć, nic mu się nie chce… Czy to tylko przejawy młodzieńczego buntu? Nie wolno ich bagatelizować, może się okazać, że to symptomy depresji. Cierpi na nią prawie jedna trzecia nastolatków. Przechodzą trudny czas, muszą zacząć podejmować ważne decyzje, ułożyć sobie relacje rodzinne i rówieśnicze, a do tego przeżywają gwałtowne emocje. Bez względu na przyczyny pojawienia się depresji warto dowiedzieć się jak im pomóc.

Depresja nastolatka.  Serwis Zdrowie :Na depresję choruje co najmniej 4 proc. nastolatków. Objawy depresyjne może jednak przejawiać co piąty. Tego typu problemy są wynikiem przede wszystkim osamotnienia młodego człowieka, bo bardzo często nie otrzymuje on właściwego wsparcia ze strony rodziny czy szkoły.

Depresja u nastolatka – jak sobie z nią radzić?   Depresja u nastolatka to poważny problem, z którym muszą poradzić sobie również rodzice. Statystyki mówią, iż 20% młodych ludzi przeżywa epizody depresyjne. Co robić, gdy dotyka to nasze dziecko?

Depresja nastolatków - jak rozpoznać objawy u młodzieży?   Depresja u młodzieży jest poważną chorobą, występującą wskutek działania czynników genetycznych, rodzinnych, osobowościowych i sytuacyjnych. W skrajnych przypadkach może prowadzić do samobójstwa. Jakie są jej objawy? Jak rozpoznać depresję u nastolatków i co robić w takiej sytuacji?

Zaburzenia depresyjne u dzieci i młodzieży. Jakie są objawy depresji? Kiedy należy szukać pomocy specjalisty? Jakie są przyczyny depresji?

Ważne telefony – gdzie szukać pomocy? Instytucje funkcjonujące w całej Polsce, udzielające bezpłatnych usług.

Forum przeciwko depresji. Kampania Forum Przeciw Depresji organizowana jest od 2007 roku przez firmę Servier Polska. Jej celem jest szerzenie wiedzy w zakresie depresji oraz uświadomienie społeczeństwu, że nie jest to stan, który mija, ale choroba, którą trzeba leczyć.

Lista miejsc w których oferowana jest bezpłatna pomoc psychologiczna.  Gdzie szukać pomocy ? -Jeżeli Ty lub Twój bliski zmaga się z depresją. Lista miejsc w których oferowana jest bezpłatna pomoc psychologiczna.

Gdzie szukać pomocy w depresji? Portal abczdrowie- Kiedy szukać pomocy w depresji? Depresja a telefony zaufania Chorzy na depresję a pomoc on-line.

Depresja nastolatków -Co należy wiedzieć? Jak reagować? Zadanie finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia

Nastolatek a depresja. Praktyczny poradnik dla rodziców i młodzieży.

Szacunek i empatia - sposób na nastoletnią depresję. Portal Oddech Życia- ...Nastolatek często ukrywa depresję, bo nie chce swoimi problemami obciążać rodziców. Dostrzeżenie problemu dziecka i odpowiednia rozmowa są pierwszym krokiem do pokonania tej choroby.  Nie jest łatwo, zwłaszcza że u młodych ludzi objawem depresji mogą być kłopoty szkolne i wzrost agresji.

Depresja u dzieci i nastolatków- jak ją rozpoznać?  Dla rodziców: Jak przeciwstawić się depresji? Jak ją rozpoznać? Na co zwrócić uwagę? Jak zareagować?

 


Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

Kontakt

Centrala:
symbol słuchawkaB
71 377 28 01
Czytelnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 04
Wypożyczalnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 03

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap logo