logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 Facebook Biblioteki  Twitter Biblioteki  instagram Biblioteki  Odnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książek  youtube Biblioteki

                logo: WikiEduLinki

                logo WEBowa

                logo: IBUK libra

               logo: Polona

Bajeczki logopedyczneJaroch-Połom, LucynaBajeczki logopedyczne : zabawne historyjki usprawniające mowę dziecka.Wyd. 4. Gdańsk : Wydawnictwo "Harmonia", 2012. 

 Bajki zebrane w tym zbiorze mają za zadanie pomóc dzieciom w wieku wczesnoszkolnym w opanowaniu poprawnego mówienia, szczególnie wypowiadania głosek s–sz, c–cz, z–ż, dz–dż. Bajeczki mogą służyć również rozwijaniu płynności ekspresyjnej dzięki wzbogacaniu słownictwa i kształtowaniu mowy dialogowej i opowieściowej. Ponadto usprawniają myślenie poprzez określenie związków przyczynowo-skutkowych.
Dziecko po wysłuchaniu bajki zadaje pytania łączące się z ilustracjami, odpowiada na pytania swoje i zadane przez logopedę lub rodzica. Następnie samodzielnie opowiada historyjkę, a starsze dziecko może swoimi słowami napisać opowieść.

Złóż zamówienie

Baw się z nami sylabamiPanaś, ReginaBaw się z nami sylabami : ćwiczenia i zabawy logopedyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym. Kraków : Wydawnictwo Edukacyjne, cop. 2013. 

 Baw się z nami sylabami. Ćwiczenia i zabawy logopedyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym - stanowią pomoc dla nauczycieli i logopedów, jak również rodziców, opiekunów i wszystkich osób zainteresowanych wspomaganiem rozwoju mowy dzieci w wieku przedszkolnym. Książka w przystępny sposób przedstawia ćwiczenia z zakresu szeroko pojętej profilaktyki logopedycznej. Materiał w niej zawarty pozwala wpływać na rozwój kompetencji językowej dzieci w wieku przedszkolnym - zasób słownika czynnego i biernego, logiczną i spójną formę wypowiadania się zgodnie z podstawowymi normami składniowymi i fleksyjnymi oraz wyraźną, czystą artykulację.
W skład publikacji, oprócz książki, wchodzi także 38 kartonowych plansz z fotografiami i rysunkami - do wykorzystania w zaproponowanych przez autorkę ćwiczeniach.

Złóż zamówienie

chrzaszcze w trzcinie jezykowe wygibasy w iext47881611Paszkiewicz, Anna. Chrząszcze w trzcinie : językowe wygibasy. Warszawa : Wydawnictwo SBM, cop. 2017.

To ponad 25 zabawnych łamańców językowych, dzięki którym nauczysz się wymawiać najtrudniejsze połączenia głosek. Będziesz się świetnie bawić, trenując poprawną wymowę, a czytanie umilą ci wesołe ilustracje. Dzięki książce zostaniesz mistrzem poprawnej wymowy!

Złóż zamówienie

 

 

 

Co mogę zrobić aby moje dzieckoCo mogę zrobić, aby moje dziecko pięknie mówiło? Red. Alicja Melon. Warszawa : Dr Josef Raabe Spółka Wydawnicza, cop. 2012. 

"Co mogę zrobić, aby moje dziecko pięknie mówiło" to poradnik skierowany przede wszystkim do rodziców, logopedów i pedagogów zawierający szereg wskazówek dotyczących rozwoju dziecka od pierwszych dni życia aż do 6. roku życia. Radzimy, co zrobić, by wspomagać rozwój mowy dziecka i zapobiegać wadom wymowy. Autorzy wskazują, jakich zachowań wystrzegać się w codziennym życiu oraz w jaki sposób stymulować rozwój mowy dziecka.

Złóż zamówienie

 

 

logopedia cwiczenia i wierszyki z gloskami k g oraz l w iext53035600Chmiel, Sylwia [i in.]. Logopedia. 1, Ćwiczenia i wierszyki z głoskami k, g, l. Bielsko-Biała : Wydawnictwo Dragon, cop. 2018.

Na wakacjach i w roku szkolnym, w domu, na plaży, w pensjonacie, na biwaku, podczas spaceru czy długiej podróży – zawsze i wszędzie warto ćwiczyć poprawną wymowę, a przy tym się nie nudzić. „Logopedia” – idealna na pogodne i pochmurne dni – łączy zabawę i terapię. Celem zamieszczonych w tym zeszycie ćwiczeń jest doskonalenie i utrwalane poprawnego brzmienia głosek „k”, „g” oraz „l”.

Złóż zamówienie

 

 

logopedia cwiczenia i wierszyki z gloskami s c z dz oraz s c z dz w iext53031456Chmiel, Sylwia, Jabłoński, Janusz, Żywczak, Krzysztof. Logopedia. 2, Ćwiczenia i wierszyki z głoskami ś, ć, ź, dź, s, c, dz, z. Bielsko-Biała : Wydawnictwo Dragon, cop. 2018.

Na wakacjach i w roku szkolnym, w domu, na plaży, w pensjonacie, na biwaku, podczas spaceru czy długiej podróży – zawsze i wszędzie warto ćwiczyć poprawną wymowę, a przy tym się nie nudzić. „Logopedia” – idealna na pogodne i pochmurne dni – łączy zabawę i terapię. Celem zamieszczonych w tym zeszycie ćwiczeń jest doskonalenie i utrwalane poprawnego brzmienia głosek „ś”, „ć”, „ź”, „dź” oraz „s”, „c”, „z”, „dz”.

 Złóż zamówienie

 

logopedia cwiczenia i wierszyki z gloskami sz cz dz z rz w iext53035601Chmiel, Sylwia [i in.]. Logopedia. 3, Ćwiczenia i wierszyki z głoskami sz, cz, dż, ż, rz. Bielsko-Biała : Wydawnictwo Dragon, cop. 2018.

Na wakacjach i w roku szkolnym, w domu, na plaży, w pensjonacie, na biwaku, podczas spaceru czy długiej podróży – zawsze i wszędzie warto ćwiczyć poprawną wymowę, a przy tym się nie nudzić. "Logopedia" – idealna na pogodne i pochmurne dni – łączy zabawę i terapię. Celem zamieszczonych w tym zeszycie ćwiczeń jest doskonalenie i utrwalane poprawnego brzmienia głosek "sz", "cz", "dż", "ż/rz".

Złóż zamówienie

 

 

logopedia cwiczenia i wierszyki z gloskami r w iext53031457Chmiel, Sylwia [i in.]. Logopedia. 4, Ćwiczenia i wierszyki z głoską r. Bielsko-Biała : Wydawnictwo Dragon, cop. 2018.

Na wakacjach i w roku szkolnym, w domu, na plaży, w pensjonacie, na biwaku, podczas spaceru czy długiej podróży – zawsze i wszędzie warto ćwiczyć poprawną wymowę, a przy tym się nie nudzić. „Logopedia” – idealna na pogodne i pochmurne dni – łączy zabawę i terapię. Celem zamieszczonych w tym zeszycie ćwiczeń jest doskonalenie i utrwalane poprawnego brzmienia głoski  „r”.

Złóż zamówienie

 

sto wierszykow nowych do cwiczen wymowy b iext43146808Szwajkowska, Elżbieta, Szwajkowscy, Witold. Sto wierszyków nowych do ćwiczeń i wymowy : czytaj z dzieckiem i słuchaj, jak mówi. Warszawa : Grupa Wydawnicza Foksal, 2015. 

Wierszyki logopedyczne przeznaczone dla przedszkolaków. W tomie znajdą się krótkie wierszyki dźwiękonaśladowcze i wierszyki ćwiczące poszczególne głoski. Książka wzbogacona o uwagi logopedyczne dla rodziców i pytania do dzieci.

Złóż zamówienie

 

terapeutyczne wierszyki dźwiękonasladowczeSzwajkowska, Elżbieta,  Szwajkowski, WitoldTerapeutyczne wierszyki dźwiękonaśladowcze. Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2013. 

Zbiór zawiera ponad 80 rymowanek podzielonych na kategorie związane ze źródłem naśladowanego dźwięku. Rymowanki z tego zbioru umożliwiają ćwiczenia artykulacyjne połączone dodatkowo z wychwytywaniem i tworzeniem rymów, co bardziej aktywizuje dziecko i uatrakcyjnia zabawę. Do wierszowanych utworów opracowano także pytania oraz propozycje prostych zabaw dźwiękonaśladowczych, dzięki którym dziecko utrwali poznane odgłosy.

Złóż zamówienie

 

Wysuń język jak najdalej i nie przejmuj się tym wcaleWysuń język jak najdalej i nie przejmuj się tym wcale : logopedyczne ćwiczenia buzi i języka. Red. Dorota Zielińska. Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2012.

To zbiór ćwiczeń logopedycznych wspomagających naukę prawidłowej artykulacji. Ćwiczenia przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Można je wykorzystywać zarówno podczas terapii indywidualnej, jak i grupowej, a także na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych. Służą przede wszystkim usprawnianiu narządów artykulacyjnych: żuchwy, warg, języka, podniebienia, policzków.
Wszystkie zaproponowane ćwiczenia zilustrowano fotografiami, na których dzieci prezentują sposób wykonania zadania. Atutem książeczki są polecenia w formie krótkich, zabawnych rymowanek, które z pewnością zachęcą dzieci do aktywnego wykonywania ćwiczeń i sprawią, że zajęcia nie będą stereotypowe i nużące. Publikacja może być pomocą dla logopedów, pedagogów, nauczycieli, a także rodziców dbających o prawidłowy rozwój mowy swoich dzieci.

Złóż zamówienie

 

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

Kontakt

Centrala:
symbol słuchawkaB
71 377 28 01
Czytelnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 04
Wypożyczalnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 03

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap logo