logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

Autyzm i Zespół Aspergera u przedszkolaków

 • Objawy autyzmu
  Artykuł omawia: przyczyny i symptomy autyzmu, autyzm dziecięcy (w tym autyzm dwulatków), wyjątkowe zdolności dzieci z autyzmem oraz diagnoze i leczenie autyzmu.
 • Ćwiczenia i zabawy dla dzieci autystycznych 
  Materiał ćwiczeniowy opracowany przez Serwis MamSwojSwiat; jest to obszerna baza profesjonalnie przygotowanych ćwiczeń, gier i zabaw, które pozwalają dziecku ćwiczyć abstrakcyjne i logiczne myślenie. Ma on atrakcyjną dla dzieci szatę graficzną, zapewnia dobrą zabawę i dzięki swoim walorom wzbudza motywację do pracy. Zawarty w nim bogaty materiał został opracowany przez doświadczonych specjalistów logopedów i pedagogów.

  Program powstał w odpowiedzi na wciąż rosnącą potrzebę wspierania osób z szerokim spektrum autyzmu. Uwzględnia obszary związane z myśleniem abstrakcyjnym i logicznym, co ściśle odpowiada potrzebom takich osób.
 • Spectrum Liberi dla Rodziców - Edukacja dziecka z autyzmem
  Strona Fundacji Spectrum Liberi, wspierająca rodziców dzieci autystycznych i wskazująca, jak powinna wyglądać edukacja dziecka z autyzmem i ZA w przedszkolu, jakie prawa ma dziecko w przedszkolu; programy fundacyjne, szkoleniowe dla rodziców.


 • Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Autyzmem "Zacisze"
  Misja Stowarzyszenia: "Pomagamy dzieciom z autyzmem stać się szczęśliwymi dorosłymi. Pomagamy nam, dorosłym, być szczęśliwymi rodzicami. Działamy tu i teraz na rzecz naszych rodzin."
 • Przedszkolak z zespołem Aspergera
  Artykuł pedagoga i logopedy Anny Czajkowskiej, w którym omawia charaktrystyczne objawy ZA u dzieci w wieku przedszkolnym i podaje praktyczne wskazówki jak pomóc dzieciom z zespołem Aspergera.

Zapisz

Zapisz

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Biblioteki

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu