logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

Czas wolny z dzieckiem - jak i gdzie go spędzić?

 • Zabawnik
  Zbiór 150 pomysłów, scenariuszy gier i zabaw dla dzieci, od wyliczanek poprzez gry planszowe, aż po teatr. Powstał w ramach projektu „Słuchamy Polski” Fundacji Nowoczesna Polska, a dostępny jest również w postaci pliku PDF, który można pobrać i wydrukować jako podręczną książeczkę.
 • Czasdzieci.pl
  Portal informacyjno-rozrywkowy; dla rodziców dzieci w wieku 0-14 lat. Głównym celem serwisu jest informowanie jak i gdzie wartościowo spędzić czas z dziećmi.
 • Centrum Poznawcze Hali Stulecia we Wrocławiu
  Ta niezwykła edukacyjna przestrzeń przedstawia zwiedzającym historię Hali Stulecia, genezę jej powstania i przemian na przestrzeni lat, wprowadzając jednocześnie w świat architektonicznych projektów jutra. Dla dzieci opracowany został specjalny program Centrum Poznawczego "Dziecięce Studio Architektury" obejmujący cykliczne warsztaty edukacyjne dla dzieci, poświęcone architekturze, projektowaniu i rozwojowi współczesnego miasta. Dziecięce Studio Architektury łączy zdobywanie wiedzy o kształtowaniu przestrzeni wspólnej z fantastyczną zabawą w projektantów i architektów.
 • Kolejkowo
  Największa makieta kolejowa w Polsce. Kolejkowo mieści się na terenie jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu. Dworzec Świebodzki zlokalizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy Placu Orląt Lwowskich, niespełna 800 m od wrocławskiego rynku. Odwiedzając miniaturowy świat, w tym wspaniałym późnoklasycystycznym obiekcie, zobaczyć można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki,  kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.
 • Ogrody Doswiadczeń - Humanitarium
  Inspirujący wrocławski park rozrywki edukacyjnej. Oprócz zwiedzania wystawy w Humanitarium organizowane są zajęcia warsztatowe w laboratoriach o szerokiej tematyce, skierowane do różnych grup wiekowych.
 • Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
  Istotą działalności centrum jest kształtowanie kreatywnych osobowości poprzez działania w różnych dziedzinach sztuki. Organizowane przez centrum zajęcia mają charakter warsztatowy i kompleksowy tzn. dziecko uczestnicząc w jednym kursie ma szansę poznać więcej niż jedną dziedzinę sztuki (np. warsztaty teatralno – plastyczne). Zajęcia prowadzone są w małych grupach. Wystawiane są również liczne spektakle teatralne dla różnych grup wiekowych.

 

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Biblioteki

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu