logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

Dlaczego warto czytać dzieciom?

 • Dlaczego warto czytać dziecku?
  Materiał zamieszczony na stronie Fundacji ABC XXI - Cała Polska czyta dzieciom; wymienione 20 zalet głośnego czytania książek.
 • Korzyści z czytania
  Materiał sformułowany w postaci cytatów zaczerpniętych z książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej "Wychowanie przez czytanie"; odpowiadający na pytanie co i jak czytać dzieciom, ale przede wszystkim dlaczego warto to robić.
 • Złota lista książek do czytania dzieciom
  Zamieszczony wykaz książek proponowanych przez Fundację ABC XXI - Cała Polska czyta dzieciom;  tytuły ściśle wyselekcjonowanych książek uszeregowane w 8 kategoriach wiekowych, które  uczą dzieci czegoś dobrego, pobudzają do refleksji lub śmiechu, doskonalą język, rozwijają wyobraźnię i przynoszą dobre wzorce zachowań. Złota lista do pobrania w pdf.
 • Przewodnik po Dobrych Książkach
  Materiał zamieszczony na Portalu Czytających Rodziców RodzinneCzytanie.pl. Na tej poświęconej magii rodzinnego czytania stronie zamieszczono Przewodnik po Dobrych Książkach – systematycznie poszerzany wybór wydanych w ostatnich latach tytułów książek dla dzieci i młodzieży, zarekomendowanych przez ekspertów z Rady Literackiej Fundacji.

 

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Biblioteki

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu