logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

Ćwiczenia na koncentrację uwagi

 Koncentracja uwagi strona

Źródło grafiki: https://pixabay.com/pl/photos/dla-dzieci-dziewczyna-o%C5%82%C3%B3wek-1093758/

 • Koncentracja uwagi 
  Poradnik na kanale youtube, prezentujący praktyczne metody jak zwiększyć koncentrację u dzieci, jak ją ksztaltować już od namłodszych lat.
 • Ćwicz z dzieckiem koncentrację
  Artykuł opracowany przez p. Jadwigę Janiszewską; podane przykladowe ćwiczenia z podziałem na młodszego przedszkolaka, na starszaka oraz ćwiczenia relaksacyjne.
 • Koncentracja uwagi
  Skrypt zabaw opracowany przez p. Małgorzatę Zawadzką. Możliwość pobrania pliku w pdf.
 • Koncentracja uwagi małego dziecka
  Materiał opracowany przez psycholog p. Katarzynę Zaborek z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 8 w Warszawie. Możliwośc pobrania pliku pdf.
 • Koncentracja dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym
  ...Ważne jest, aby sztuki skupiania uwagi uczyć nasze pociechy od najwcześniejszych lat życia. Nawet jeśli dziecko ma poważne kłopoty i nie potrafi na niczym skoncentrować uwagi, nie ma sensu szukanie winnego. Trzeba raczej przygotować plan działania, uzbroić się w cierpliwość i spróbować nauczyć dziecko wyciszania wewnętrznego niepokoju i koncentrowania się na tym, co dzieje się tu i teraz. W tej nauce ogromne znaczenie ma to, jak bardzo my sami jesteśmy wewnętrznie uspokojeni i wyciszeni. Jeśli umiemy koncentrować się na tym, co robimy, jeśli dbamy o to, by atmosfera w domu sprzyjała wyciszeniu się i pracy - połowa sukcesu za nami... Materiał opracowany przez psychologa, logopedę Marylę Lasok; dokument w pdf.

Zapisz

Zapisz

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Biblioteki

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu