logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

Ola i Borys idą do szkoły - bajka terapeutyczna

Okładka książeczki „Ola i Borys idą do szkoły”1 września rok szkolny w polskich placówkach powitały setki tysięcy dzieci z Ukrainy. Aby pomóc polskim i ukraińskim uczniom oswoić się z sytuacją, naukowcy z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu i Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studenci Koła Psychologii Klinicznej we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS stworzyli drugi tom bajki terapeutycznej: „Ola i Borys idą do szkoły”. Książeczka skierowana jest nie tylko do uczniów, ale również do rodziców i nauczycieli. Pokazuje, jak radzić sobie w trudnych chwilach, ucząc, że mimo powierzchownych różnic wszyscy zasługują na szacunek i wsparcie.

Uzupełnieniem publikacji są cztery scenariusze lekcji dla uczniów szkół podstawowych, wykorzystujące bajkę jako punkt wyjścia. Wszystkie materiały można pobrać za darmo z tej strony „Ola i Borys idą do szkoły” – druga część bajki terapeutycznej ułatwi dzieciom z Ukrainy podjęcie nauki w polskich szkołach - Uniwersytet SWPS.

Tę wartościową książeczkę chcemy przekazać nauczycielom placówek, do których chodzą dzieci z Ukrainy - zapraszamy do Czytelni DBP.

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Biblioteki

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu