W polskich szkołach jest coraz więcej uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dyrektor oraz nauczyciele muszą zrobić wszystko, by dostosować warunki nauki i pracy do potrzeb konkretnego dziecka, nawet jeśli nie posiada orzeczenia z poradni. Jednym z takich zaburzeń jest mutyzm wybiórczy.

Jak budować współpracę z samorządem uczniowskim? Okiem dyrektora
Uczestnicy szkolenia nauczą się, jak budować efektywne relacje z samorządem uczniowskim, co pozwoli na skuteczną realizację projektów szkolnych oraz rozwiązywanie problemów związanych z życiem szkoły. Dzięki temu szkoleniu nauczyciele i dyrektorzy szkoły będą mogli lepiej zrozumieć i wsłuchać się w potrzeby uczniów, tworząc w szkole otwarte i partnerskie środowisko.

Szkolenie wyposaży uczestników w kompletną wiedzę dotyczącą przepisów prawa regulujących uprawnienia nauczycieli z problemami zdrowotnymi.
 
Niniejszy kurs obejmuje informacje dotyczące najnowszych klasyfikacji chorób DSM-5 oraz ICD-11, gdzie jednostka zespołu Aspergera została włączona w spektrum zaburzeń autystycznych. Interesującym i przydatnym dodatkiem do kursu są przykłady dobrych praktyk, studia przypadków oraz arkusze pracy.
 
TIKowy niezbędnik logopedy – programy i aplikacje
Celem szkolenia jest wyposażenie nauczycieli w umiejętność wykorzystywania nowoczesnych technologii do interaktywnych ćwiczeń, gier, kart pracy i materiałów do wykorzystania w pracy logopedy i podczas zajęć korygujących wady wymowy.
 

Aktywne słuchanie muzyki w koncepcji Batii StraussPolega na łączeniu słuchania muzyki z różnymi formami aktywności podejmowanymi przez dziecko. Te formy to przede wszystkim proste zabawy rytmiczne połączone z melorecytacją lub śpiewem, zabawy rytmiczno-ruchowe, gra na instrumentach, opowieści ruchowe z elementami dramy lub pantomimy.

Celem szkolenia jest wyposażenie nauczycieli w umiejętność wykorzystywania aplikacji do tworzenia elektronicznych książeczek.